SRBIJA PRVI PUT POBEDILA CRNU GORU! Spektakularan trijumf na Svetskom prvenstvu - živi san o ČETVRTFINALU!

Sjajan nastup i pobeda za pamćenje selekcije Srbije na Svetskom prvenstvu u Španiji!

Spektakularni uspeh srpskih rukometašica!

Na "otvaranju" druge faze Svetskog prvenstva, naš tim ostvario je jako bitnu pobedu protiv Crne Gore, prvu posle čak šest međusobnih mečeva!

Konačan rezultat bio je 27:25 za izabranice selektora Uroša Bregara, koje su u drugom poluvremenu preokrenule rezultat nakon što su tokom meča uglavnom zaostajale između dva i četiri gola razlike.

Anđela Janušević donela je prvo vođstvo Srbiji golom u 54. minutu (25:24), a posle nje su otpor rivalki slamale Aleksandra Stamenić (26:25) i Kristina Liščević (27:25). Naš tim sada očekuje meč protiv velikog favorita, Francuske, u subotu od 18 časova, a dva dana kasnije će igrati protiv Slovenije.

CRNA GORA: Rajičić 10 odbrana, Nenzić – Radičević 8, Pletikosić 2, Mugoša, Popović, Mujkić, Ašanin, Malović, Ćorović, Premović 4, Brnović 2, Ramusović, Pavićević 5, Grbić 4, Vukčević

SRBIJA: Risović 9 odbrana / 1 gol, Graovac 1 odbrana – J. Agbana, M. Agbaba, Vukajlović, Janjušević 4, Radojević 8, Stamenić 3, Kojić, Kocić, Jovović, Jovanović, Lovrić 2, Stoiljković 7, Liščević 2, Petrović

19:27

KRAJ! Srbija je pobedila Crnu Goru 27:25!

Ostvarena je prva pobeda u drugoj fazi Svetskog prvenstva!

19:26

Jovana Risović brani, za pobedu!

19:24

LIŠČEVIĆ! "Plus 2" za Srbiju na 2 minuta do kraja!

Posle gola Kristine Lišević, naš tim vodi 27:25!

19:22

Nema stajanja, Aleksandra Stamenić!

Kontra i sjajan gol za novo vođstvo Srbije, 26:25! Još tri minuta do kraja!

19:20

Da podsetimo na rivalstvo - još se čeka PRVA pobeda Srbije

Podsećamo, Crna Gora je u dosadašnjih šest međusobnih duela ostvarila pet pobeda, uz remi.

19:17

Kakav nalet Srbije - VOĐSTVO!

Anđela Janušević pogađa - PREOKRET! Srbija vodi 25:24! Još šest i po minuta do kraja!

19:17

Nerešeno je u Granoljersu!

Sjajna asistencija Liščević za Lolić i izjednačenje golom s krila - 24:24 na sedam i po minuta do kraja!

19:12

Šteta...

Imala je Srbija napad za samo gol zaostatka, ali se Crna Gora odbranila i održala dva gola prednosti - 24:22.

Na deset i po minuta do kraja, Crna Gora ima prednost 24:22. U međuvremenu je Marija Jovanović dobila direktni crveni karton.

18:57

Crna Gora čuva prednost

I na početku drugog dela meča, Crnogorke vode 20:17, golom Grbića.

18:36

Poluvreme!

Sjajan potez Tamare Radojević!

U prvim sekundama iskoristili smo situaciju sa igračem više, pa je vođstvo Crne Gore samo nakratko bilo tri razlike. Nije prošlo mnogo, a Jovanka Radičević je pogodila za Crnu Goru i postavila rezultat na poluvremenu:

Srbija - Crna Gora 18:14

18:34

Crnogorke na "plus 4"

Čak šest zicera promašila je naša reprezentacija u prvom delu meča. Crnogorke su to kaznile i u 29. minutu povele 17:13 golom Ivone Pavićević.

18:17

Crna Gora povećava prednost

Nije dobra situacija, Pletikosić je pogodila za 9:5 za Crnu Goru, a selektor Srbije Bregar zatražio je tajm-aut.

18:11

Crna Gora vodi 6:4

Radičević, desno krilo Crne Gore, pogađa sa sedam metara i ostaje perfektna u tom segmentu na Svetskom prvenstvu.

U toku je 6:4, a Srbija traži peti gol, ali Anđela Janjušević nažalost promašuje gol.