KVALIFIKACIJE

ŠTETA! ŠVEĐANKE SU OVOGA PUTA JAČE OD SRBIJE: Izgubili smo, ali smo na dobrom kursu ka EP

Šveđanke su se revanširale Srbiji za poraz od pre dva dana.

Izvor: MNPress

Ženska rukometna reprezentacija Srbije iznenadila je pre dva dana u Zrenjaninu sjajne Šveđanke 24:21, međutim 48 sati kasnije nisu imale snage da ih ponovo "slome".

Ovoga puta je Švedska bila ubedljiva i savladala je naše devojke 33:25 (17:14).

Samo u prvom poluvremenu Srbija je uspevala da parira domaćinu u prvom poluvremenu, ali posle toga je Švedska uspela da podigne nivo igre i da nam nanese drugi poraz u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Ipak, ostajemo drugoplasirani na tabeli, upravo iza Švedske.

Posle dva martovska susreta sa Švedskom našu selekciju do kraja kvalifikacija očekuje gostovanje Turskoj 20. aprila i utakmica sa Islandom, koja se 23. aprila igra u Srbiji.

Dalje prolaze dve najbolje ekipe iz svake grupe.

ŠVEDSKA: Bundsen, Melegard 2, Stromberg 1, Blom 5, Roberts 8, Petren, Ride, Dano 4, Lagerkvist, Lindkvist 1, Hagman 4, Torleifsdotir, Hanson 1, Karlson 6, Gulberg 1, Danielson

SRBIJA: Radosavljević 3, Trifunović 1, Vukajlović, Bogojević, Lavko 3, J. Agbaba 4, Janjušević 2, Risović, Radojević 2, Kovačević 3, Stamenić, Lovrić 1, Stoiljković 2, Liščević 1, Petrović 3, Graovac