BRAVO!

KAKVA DRAMA! SRBIJA DO POBEDE U POSLEDNJIM SEKUNDAMA: Bogdan Radivojević sa sedmerca doneo trijumf protiv Češke

Rukometaši su ostvarili pobedu u prvom pobedom nad Češkom.

Muška rukometna reprezentacija Srbije savladala je Češku u prijateljskoj utakmici u Žubriju. Naša selekcija je nakon prave drame u završnici slavila 24:23 golom Bogdana Radivojevića iz sedmerca u poslednjim trenucima meča.

Srbija je slabije počela meč i već u osmom minutu Češka je vodila 6:2. Naša reprezentacija se polako dizala i ubrzo stigla do izjednačenja, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom 12:12. Gledali smo pravu rezultatsku klackalicu, međutim Srbija je pokazala iskustvo u završnici i došla do trijumfa.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Miloš Orbović sa 4, dok su Uroš Borzaš, Bogdan Radivojević, Nemanja Zelenović i Petar Đorđić postigli po 3 pogotka.

su prvu proveru sa Češkom u Žubriju rešili u svoju korist. Naša selekcija je posle odigranih šezdeset minuta slavila rezultatom 24:23 golom iz sedmerca Bogdana Radivojevića u poslednjim trenucima meča.

Drugi susret Srbije i Češke na programu je u subotu, 19. marta od 18:00 časova.

ČEŠKA: Mrkva, Hrdlička, Hrstka 7, Piroč 1, Kašparek 1, Babak 3, Čip 1, Petrovski 2, Vančo 1, Harvan, Harabiš 1, Klima 4, Pacel 1, Užek, Brežina, Zeman 1, Franc.

SRBIJA: Ratković 1, Borzaš 3, Đukić, Abutović, Radivojević 3, N. Ilić 2, Pešmalbek 1, Kukić 1, Zelenović 3, Đekić 1, Marsenić 2, Orbović 4, Radović, Đorđić 3, Cupara, Milosavljev.