BORBA ZA TROFEJ

CRVENA ZVEZDA IDE DIREKTNO U LIGU ŠAMPIONA: Poznati su finalisti, Novi Beograd brani titulu u Srbiji

Za trofej u prvenstvu Srbije boriće se Crvena zvezda i Novi Beograd.

U finalu prvenstva Srbije igraće Crvena zvezda i Novi Beograd. Ta dva tima slavila su u svojim polufinalnim mečevima i došli do borbe za trofej. Prvi meč igra se 10. maja, drugi sedam dana kasnije, a eventualna "majstorica" na prgramu je 20. maja, prednost domaćeg terena ima Novi Beograd koji brani titulu.

Obe polufinalne utakmice počele su minutom utanja zbog horora u školi "Vladislav Ribnikar". Crveno-beli savladali su Radnički (12:8) i tako obezbedili direktan plasman u Ligu šampiona. Subotić, Radović i Basara postigli su po tri gola, dok je Ćuk dao četiri na drugoj strani.

Branilac trofeja, tim Živka Gocića, bio je bolji od Partizana (18:10). Crno-beli vodili su sa 4:2 u prvoj četvrtini, ali je aktuelni prvak preokrenuo već do poluvremena (11:6) i potom salvio. Vučinić i Jakšić bili su najfikasniji kod pobednika sa po četiri pogotka, dok je u Partizanu Smiljević dao tri, a Giga i Trtović po dva gola. Za treće mesto igraće Radnički i Partizan.