ŠTETA

PRVI PORAZ ODBOJKAŠA SRBIJE NA EVROPSKOM PRVENSTVU: Italija nam očitala lekciju, bez ikakve šanse "plava četa"

Odbojkaši Srbije i dalje imaju ogromne šanse da prođu grupnu fazu na Evropskom prvenstvu.

Dok su odbojkašice Srbije igrale za finale Evropskog prvenstva, nažalost odbojkaši Srbije doživeli su prvi poraz u "A" grupi na Evropskom prvenstvu. Italija je bila ubedljiva i slavila je 3:0, po setovima (25:15, 25:19, 25:21). Tek u trećem setu naš tim je podigao nivo igre, pošto je u prva dva seta Italija bila isuviše dominantna.

Srbija je tako doživela prvi poraz na šampionatu protiv domaćina turnira i zvaničnog evropskog prvaka, a Italija nastavlja da "seje strah" pošto je dobila sva tri meča u grupi. Srbija sada ima skor 2-1 i preostale su nam utakmice sa Estonijom i Nemačkom, a još imamo velike šanse za prolaz dalje pošto prolaze čak četiri prvoplasirane ekipe. Upravo su Estonija, Švajcarska i Belgija bez dobijenog meča na turniru.