Muk u Parizu zbog moćne Srbije! Ovako vaterpolo igra olimpijski šampion

Vaterpolo reprezentacija Srbije razbila je Francusku u pretposlednjem meču grupne faze. Ujedno se i plasirala u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Kurir/Dado Đilas

Reprezentacija Srbije dominantno je pobedila Francusku u 4. kolu Olimpijskih igara u Parizu. U meču u kojem nije imala pravo na kiks, savladala je domaćina i plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara. Tim Uroša Stevanovića kontrolisao je meč protiv domaće selekcije od početka do kraja i ostvario drugi trijumf, pa sa skorom 2-2 dočekuje ponedeljak i poslednji meč grupne faze protiv Mađarske. Taj evropski klasik stari rivali dočekaće u različitom raspoloženju, jer je Srbija pobedom protiv Francuske ušla u najboljih četiri u grupi, a Mađari su šokantno izgubili ove subote u meču protiv Australije.

U Grupi B, Španija je prva posle četiri kola sa perfektnim skorom, 4-0, Australija je druga sa skorom 3-1, a u nokaut fazu će i Mađarska (2-2) i Srbija (2-2). Pročitajte u nastavku izveštaja kako su Srbi savladali Trikolore.

21:02

Najbolji meč Srbije pod Urošem Stevanovićem

21:02

Statistika i strelci

• Akvatik centar.
  • Sudije: Margeta (Slovenija), Aleksandresku (Rumunija).
  • Igrač više: Srbija 8 (4), Francuska 9 (4).
  • Peterci: Srbija 2 (2), Francuska 1 (1).
  • Srbija: Filipović, Mandić 2, S.Rašović 2, Ranđelović 1, Ćuk 1, Dedović 1, Drašović 2, N.Jakšić 1, Vico 1, Ubović 2, P.Jakšić 1, V.Rašović 1, Mišović. Selektor: Stevanović.
  • Francuska: Duboa, Sudadie, Krusila 1, Bue 1, Kaš , T.Vernu 2, M.Vernu 1, Bjorč, Marzuki 2, Bodegas 1, Vanpeperstart, Nardom, Fontani. Selektor: Bruzo.
20:39

Gotovo je, Srbija je u četvrtfinalu Olimpijskih igara!

Pobedom protiv Francuske 15:8, tim Uroša Stevanovića furiozno je ušao u nokaut fazu Olimpijskih igara. Do četvrtfinala ima još jedan meč, protiv Mađarske u ponedeljak, u kojem će "delfini" igrati za što bolji plasman pred eliminacije.

20:36

Radomir Drašović za 15:8, dok sat otkucava

Još dva minuta do kraja utakmcie i trijumfa našeg tima

20:33

Mandić za Ćuka, a on za 14:7

Dušan Mandić, prvi strelac Srbije, sada je asistirao Ćuku i on je vratio najveće vođstvo našeg tima, na tri minuta do kraja. Još 180 sekundi igre do jako važnog trijumfa reprezentacije u Francuskoj.

20:26

Nikola Dedović, Srbija vodi 13:6

Na sedam minuta pre kraja, Francuzima preti potpuna katastrofa

20:22

Radoslav Filipović igra najbolji meč na OI

Srpski golman sabrao je do sada 11 odbrana u meču protiv Francuske. Kraj je treće četvrtine i vodimo 12:6

YURI KOCHETKOV/EPA

20:20

Milica Mandić navija za Srbiju

20:19

Fenomenalno, Ubović lobuje golmana

Srbija vodi 12:6 protiv Francuske na asistenciju Miloša Ćuka. Još dva i po minuta do kraja treće četvrtine!

20:16

Srbija opet povećava prednost, Ubović

Ponovo je maksimalnih "plus 5", 11:6. Još jedan debitant na Igrama, Nemanja Ubović, pogodio je na asistenciju Radomira Drašovića. Lakše se diše na četiri minuta do kraja treće četvrtine.

20:14

Sada kombinuju braća Rašović, 10:6!

Strahinja dodaje Viktoru i to je gol za "plus 4" Srbije na pet minuta do kraja treće četvrtine.

MN Press

20:13

Kada je najteže, tu je kapiten Srbije!

Nikola Jakšić pogađa za vođstvo 9:6 i za prekid francuske serije. Još pet i po minuta do kraja treće četvrtine.

20:11

Francuzi se vraćaju, sada je 6:8

U dva minuta drugog poluvremena, domaćin je prepolovio zaostatak sa pauze i sada je u seriji 3:0.

20:06

Na poluvremenu, 8:4 za Srbiju

20:02

Idemo dalje, vodimo 5 razlike!

Radomir Drašović zakucava loptu u mrežu, za velikih "plus 5" u korist Srbije. Vodmo 8:3!

19:59

Nema zaustavljanja, Srbija vodi 7:3!

Ovo je moćna reprezentacija Srbije! Dušan Mandić snažnim udarcem daje svoj drugi gol na meču, a 15. na ovom turniru.

19:59

Francuzi hvataju dah

Mehdi Marzuki završava seriju Srbije, golom za 3:6 na dva i po minuta do kraja

19:57

Nikola za rođenog brata, Petra!

Srbija vodi 6:2 posle kombinacije rođene braće, Nikola Jakšić je dodao mlađem bratu Petru, debitantu na Olimpijskim igrama. Još tri minuta do poluvremena.

19:54

Sjajan nastup Radoslava Filipovića

Spustio je rampu srpski golman Francuzima u ovim trenucima. I dalje vodimo mirnih 5:2, na četiri i po minuta do poluvremena

19:52

Raste vođstvo Srbije, opet Strahinja Rašović!

Peterac i novi gol za Srbiju, za 5:2! Na polovini smo druge četvrtine, još 5:22 o poluvremena

Francuzi ostaju u igri, 2:3

Tomas Vernu je odmah uzvratio na gol Nemanje Vica. Trikolori se vraćaju na gol zaostatka, na 22 sekundi do kraja

19:44

Srbija vodi 3:1, Nemanja Vico!

Stisnuta pesnica i slavlje srpskog centra, jako važan gol za odbranu prednosti na kraju prve četvtine. Još 49 sekundi do kraja prve pauze.

19:41

Francuzi smanjuju na 1:2

Slavlje na tribinama i prvi gol domaćina Olimpijskih igara, Aleksandr Bue je strelc. Još 1:48 do kraja prve četvrtine

19:39

Srbija vodi 2:0!

Sava Ranđelović koristi situaciju sa igračem više! Još tri minuta do kraja prve četvrtine

Profimedia/Albert

19:37

Dušan Mandić, Srbija vodi 1:0

3' Najbolji strelac Srbije pretvorio je peterac u gol, za miran početak meča našeg tima.

EPA-EFE/Tibor Illyes

19:31

Počinje!

Strahinja Rašović sprema se za da zapliva sa loptom!

16:10

Poruke iz tabora Srbije

"Bitna utakmica, pobeda znamo šta nosi. Odličan su tim, polufinalisti svetskog prvenstva. Nema opuštanja. Kao uvek sam optimista. Vratili smo borbenost, agresivnost, protiv Španije smo promašili neke šuteve. Sada imamo samopouzdanje i oprezni i optimistički raspoloženi čekamo duel", rekao je Strahinja Rašović koji do sada nije pružio očekivane partije.

Njegov brat Viktor odlično poznaje francuski vaterpolo, igrao je za Nojzi la Sek: "Dobro se znamo i biće teško. Pobeda nas vodi u osam najboljih. Očekujem podršku, zaslužujemo a obećavamo da ćemo dati sve od sebe".

MN Press

16:10

Šta i ko čeka Srbiju danas u Parizu

Francuska nije igrala dobro. Kao i Srbija minimalac protiv Japana, porazi od Mađarske i Australije. Iako su bili sa golom razlike tokom utakmice nisu bili u vođstvu. Ali, reč je o ekipi sa kvalitetnim pojedincima poput centra Vernua, golmana Fontanija, Krusile, Bodegasa... Vodi ih selektor Brazi ali zapravo sve konce drži trener Juga Kobeščak.

Pred svojom publikom koja ih diže, u meču koji znači prolaz Francuska će dati maksimum. Za očekivati je da će biti I drugih faktora. Na to naši igrači treba da budu spremni i da ignorišu. Na neutralnom terenu, Srbija bi bila veći favorit za pobedu. Ovako, sve je otvoreno.

16:08

Kalkulacija u grupi je potpuno jasna

Australija je savladala i Srbiju i Francusku i ako savlada Japan što je potpuno realno biće potpuno mirna oko prolaza. Mađarska takođe ne bi smela da ima problema tako da sve se rešava u duelu Srbije i Francuske.

1. Španija 12 bodova,
  2. Australija 9,
  3. Mađarska 6,
  4. Francuska (-1) 3,
  5. Srbija (-1) 3,
  6. Japan bez bodova.

Plasman će izboriti četiri od šest timova.

16:07

Evo zašto je baš važno

Vaterpolo reprezentacija Srbije ima sve u svojim rukama. Ako pobedi Francusku od 19.30, izvesno je da će se plasirati u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu. Ako izgubi, situacija bi postala još teža od trenutke. "Delfini" imaju skor 1-2 nakon pobede protiv Japana i poraza od Španije i Australije i to je dodatno povećalo značaj pretposlednjeg meča u grupnoj fazi. Poslednji će biti onaj protiv mađarske u ponedeljak u podne.