Srbija je osvojila olimpijsko zlato: Delfini razbili Hrvate, niko nema što Srbin imade!

Sve se menja, samo Srbija ostaje olimpijski šampion u vaterpolu!

Kurir/Dado Đilas

Srbija slavi svoje heroje, svoje junake, svoje olimpijske šampione! Počelo je teškom mukom protiv Japana, šokantnim porazima u grupi, a završilo se veličanstvenom pobedom! Srbija je u finalu Olimpijskih igara u Parizu osvojila zlato pošto smo savladali Hrvatsku 13:11 (5.2, 3:3, 3:3, 2:3).

Ključ pobede bila je fantastična odbrana našeg tima. Radoslav Filipović je sjajno branio, a svi vaterpolisti su neverovatno igrali, zonska odbrana je radila kao sat, redom smo blokirali rivala. Početnih 5:2 na samom startu bilo je ključno za pobedu, a iako je Hrvatska nekoliko puta stigla na dva gola minusa, više i bolje od toga nisu mogli.

Treći put uzastopno je naš tim osvojio zlato na Olimpijskim igrama, a u ovom finalu je najefikasniji bio iskusni Milođ Ćuk sa tri gola. Po dva su imali Nikola Dedović i Nikola Jakšić, a pogađali su i Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nemanja Ubović i Viktor Rašović.

15:09

Naši slave u bazenu!

Slavite junaci, zaslužili ste, tek ćete da slavite! Nestvaran uspeh, bravo heroji!

Zastava Srbije je okačena na gol, da se zna ko je najbolji!

15:05

Sve se menja, samo jedno ne!

U jednoj deceniji svet se mnogo promeni, ali samo jedno ostane isto. Srbija ostaje olimpijski šampion u vaterpolu! Po treći put zaredom, "delfini" su olimpijski šampioni!

15:03

Kraj! Srbija je osvojila zlato!

Miloš Ćuk daje gol i gotovo je!

SRBIJA - HRVATSKA 13:11

15:03

12:10 Igrač manje, Harkov pogađa!

Daje neku nadu rivalima, ali nama treba samo pun napad i jedna odbrana!

14:59

Još minut i po!

Vrhunska zona i blokada naših, a onda nas je stativa sprečila da damo još jedan gol. Ipak nove blokade naših idemo na tajmaut!

14:59

12:9 Dedović rešava!

Kakav gol, pravo niotkuda, pa sada prosto možemo da osetimo to zlato!

14:57

Još tri minuta!

Isključenje za Vica na pet minuta do kraja, ali ispada lopta Hrvatima! Istekao nam je napad, ali blokiramo Fatovića i ostalo je malo više od tri minuta do kraja!

14:54

Bijač pravi čuda!

Nije faul nad Vicom i odbranila se Hrvatska. Ipak uspeli smo da se odbranimo, Vico je uhvatio tu loptu. Još šest minuta, a sada Bijač koji se vratio na gol brani!

Druga, pa treća odbrana za Bijača, a onda i četvrta!

ANNA SZILAGYI/EPA

14:53

Tajmaut!

Faul nad Dušanom Mandićem i Uroš Stevanović zove tajmaut, da proba da dogovori akciju za gol koji bi nam doneo mirnoću.

14:52

11:9 Zakuvalo se!

Blokada naših, ali Josip Vrlić dobija loptu na centru i Hrvatska se vraća na sedam minuta do kraja!

14:47

11:8 Rus pogađa!

Krenulo je i Hrvatskoj u napadu, pa je sada Konstantin Harkov pogodio. Rus koji igra za Hrvatsku im daje nadu, a na kraju blokiramo Fatovića. Još četvrtina!

14:46

11:7 Dušan Silni!

A evo i Dušana Mandića! Njegov 26. gol na prvenstvu, konačno!

14:42

10:7 Auh, izvukoše se!

Novu je loptu uhvatio Radoslav Filipović. A onda je Mandić pogodio prečku! Možda je moglo i ovde sve da se reši, a ovako smo dobili isključenje, ali je ponovo Filipović odbranio! Ipak dobija treće iskljjučenje Sava Ranđelović.

Vraća se lopta Hrvatskoj posle pogođene stative, a Maro Joković, 36-godišnji veteran pogađa za 10:7.

14:40

10:6 Bomba, bomba, bomba!

Ubović je pokupio odbitak i fauliran je. Deveti put imamo igrača više, ali sada Ubović je pročitan i drugi zaredom igrač više bez realizacije. Ne koriste igrača više opet Hrvati, šesti put brani Radoslav Filipović.

Fantastičan šut Radomira Drašovića! Bomba, bomba, bomba!

14:38

9:6 Gol za gol, može!

Viktor Rašović! Kakva bomba u mrežu rivala, savladan je i Popadić za 9:5. Ipak Hrvati preko Jerka Marinića Kragića sa krilni pozicije smanjuju.

14:36

Miruju mreže!

Prvo isključenje u drugom delu igre za Hrvate, opet nam je Vico doneo igrača više. I prvi put smo promašili sa igračem više, preko Ćuka. Ipak Radoslav Filipović sjajno brani.

Isključenje za Srbiju, Petar Jakšić je napravio faul, ali smo se još jednom odbranili!

14:35

Drugo poluvreme!

Vodimo sa tri gola razlike, imali smo dosta loš napad na staru, hajde "delfini", možete vi to!

14:31

Poluvreme, kako igraju naši momci!

Isključen je Sava Ranđelović, pa zatim i Dušan Mandić, ali promašuje Hrvatska! Na poluvreme idemo sa tri gola razlike! Bravo momci, ovo je bilo sjajno!

14:29

8:5 Gol, gol, gol!

Igrač više posle sjajne kretnje Vica, a onda neverovatan gol! Tri kratka pasa naših vaterpolista, Rašović do Vica, a onda je on dao loptu Dedoviću koji je razbucao mrežu!

14:28

7:5 Topi se prednost!

Toni Popadić se razbranio! Skinuo nam je loptu, a onda je pogodio Jerko Marinić-Kragiž,. Na minut i po do kraja prvog poluvremena eto Hrvata opet u meču!

14:25

7:4 U životu su Hrvati!

Blokada Srbije posle tajmauta Hrvatske, a rivali su izmenili golmana i sada je Toni Popadić među stativama. Dedović pogađa stativu, Zatim Ćuk pravi faul, a sa igračem više Hrvati ne pogađaju! Kako brani Filipović!

Odbija im se lopta, dobijaju Hrvti igrača više i nažalost u poslednjem sekundu napada Loren Fatović vraća u život Hrvate.

14:22

7:3 Razbijanje!

Dva isključenja za Hrvatsku, Strahinja Rašovič ostaje sam kao duh i sada je 7:3! Tajmaut za Hrvatsku!

14:21

Problem!

Isključenje za Radomira Drašovića, a ali sjajna blokada naših momaka i posle sjajne intervencije kapitena Nikola Jakšića idemo u napad. A onda Radoslav Filipović sjajno brani zicer! Ipak dva isključenja Drašovića su problem.

14:20

6:3 Moćni Vico!

Kakav napad! Ekspresno je Vico prvo izborio igrača više, a onda je dobio pas i pogodio je za 6.3.

14:18

Druga četvrtina! 5:3

Radosav Fiiipović sjajno brani prvi udarac u drugom delu! Ipak isključen je Nikola Jakšić i naš tim je preko Luke Lončara na centru primio gol.

ANDREAS SOLARO / AFP / Profimedia

14:15

Srbija gazi!

Radoslav Filipović sjajno brani, a Srbija osvaja loptu. Imamo 10 sekundi za poslednji napad, a Srbija ne šutira. Sjajna prva četvrtina!

14:13

5:2 Kako igra Srbija!

Biljaka dobija dva isključenja, a ponovo je suđeno isključenje, Nikola Jakšić pogađa posle faula nad Ubovićem!

14:12

4:2 Kapitenski!

Nemanja Vico je opet potopljen za isključenje, a na 4:2 pogađa kapiten ovog tima Nikola Jakšić!

14:10

3:2 Ćuuuk!

Vico je potopljen pred hrvatskim golom, a onda je Miloš Ćuk iskoristio priliku i pocepao mrežu! Miloš Ćuk daje drugi gol! A onda promašuju Hrvati, pravo u spoljni deo mreže.

14:10

2:2 Povratak!

Jerko Marinić-Kragić je iskoristio igrača više i sa levog boka je uspeo da izjednači. Kakav meč!

14:08

2:1 Obrt!

Miloš Ćuk blokira Mara Jokovića, a Nikola Dedović je fauliran! Sviran je peterac i Miloš Ćuk ga je pogodio!

MN Press

14:05

1:1 Drama!

Dušana Mandića je stativa sprečila da postigne gol, a onda su preko Ubovića naši vaterpolisti došli do igrača više. I na kraju iako mu je prvobitno ispala lopta Strahinja Rašović je pogodio!

14:02

1:0 za Hrvatsku!

Odmah faul u napadu Hrvatske, ali sa druge strane loš lob Ranđelovića. Dobre odbrane na obe strane, a prvog igrača više naši rivali koriste preko Lorena Fatovića.

Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

13:59

Počelo je!

Krenuli smo, hajde "delfini"!

13:56

Grmi "Bože pravde"

Čuli smo srpsku himnu, meč može da počne!

13:11

Sve je bliže finale!

Za manje od sat vremena počinje poslednji meč Olimpijskih igara za Srbiju! Prošli put u Tokiju su nam Dušan Mandić i ekipa doneli najveću sreću, tada protiv Grčke. Sada se nadamo reprizi!

11:50

Dejan plače pred svima!

Nekadašnji selektor Srbije Dejan Udovičić sada je odveo Ameriku do bronze, a videli smo ga kako slavi i plače pored bazena posle ovog neverovatnog uspeha njegovog tima!

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

11:47

Neviđena drama pred meč Srbije!

Imamo prvu medalju na vaterpolo turniru! Mađarska i Sjedinjene Američke Države igrali su za bronzu, a posle 8:8 u regularnom delu pobednik je određen posle peteraca.

SAD je na krilima svog sjajnog golmana stigla do bronze, pošto je čuvar mreže Vajnberg odbranio prva tri peterca!

11:32

Čekamo finale!

Od 14 časova Srbija ide u poslednji juriš na Olimpijskim igrama! Naši vaterpolisti će igrati sa Hrvatskom u finalu Olimpijskih igara gde će braniti dva uzastopna zlata osvojena u Riju i Tokiju.