Pogledajte novo čudo Domena Prevca: Leteo 245,5 metara, za novi rekord

Domen Prevc je ostvario čak 13. pobedu ove sezone u Svetskom kupu i usput je postavio novi rekord.
Foto: Twitter/Skijumpingpl/Screenshot

Najbolji ski-skakač sveta Domen Prevc nastavlja da dominira i došao je do čak 13. pobede ove sezone u okviru Svetskog kupa. Ukupno, to mu je 22. pobeda u karijeri u Svetskom kupu, a na sve to uspeo je da postavi i novi rekord na skakaonici Kulm u austrijskom Bad Miterndorfu.

Bilo je to u njegovom drugom pokušaju, kada mu je mnogo manje od 245,5 metara trebalo za pobedu, ali zašto da ne postavi novi rekord kada već može? Pogledajte njegov neverovatan let:


Prvi njegov skok iznosio je "tek" 238 metara, što je bilo slabije od rezultata Štefana Embahera (240,5 metara), ali je Austrijanac podbacio u drugom skoku (220 metara) i zauzeo je na kraju treće mesto. Treća pozicija pripala je Norvežaninu Johanu Andre Forfangu sa 405 bodova. On je ostvario skokove od 225,5 i 224 metra.


Prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa drži Prevc sa 1.814 bodova, dok je Japanac Rjoju Kobajaši drugi sa 1.053.

Naredno takmičenje u Svetskom kupu u skijaškim skokovima biće održano 6. marta u finskom Lahtiju.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Domen Prevc pad Izvor: Eurosport