Srbija igra meč generacije u Čairu: "Moramo da se plasiramo na Svetsko prvenstvo"

Srpski rukometaši optimisti pred prvi meč baraža za odlazak na Svetsko prvenstvo protiv Mađarske.
Foto: MN Press

Rukometna reprezentacija Srbije igra odlučujuće utakmice u baražu za Svetsko prvenstvo 2027. godine protiv Mađarske, a uprkos brojnim problemima sa povredama - izabranici Raula Gonzalesa su optimisti.

Tako je Darko Đukić pred meč u "Čairu" (četvrtak, 18.00) rekao da je izuzetno motivisan posebno jer će zaigrati u hali u kojoj je napravio prve rukometne korake: "Biće to poseban dan za mene, emotivan pre svega, jer ću zaigrati u rodnom gradu, pred mojim sugrađanima. Ne sećam se kada sam poslednji put igrao u Čairu, ali znam da jedva čekam sutrašnji meč. Tradicionalno nas Niš nikada nije izneverio, a siguran sam da će tako biti i sutra", rekao je Đukić.

"Znam da je interesovanje za utakmicu izuzetno veliko i da se traži karta više već duže vreme, tako da sam siguran da će atmosfera u dvorani biti na visokom nivou. To što Meraklije znaju da naprave je nešto nestvarno i potpuno neverovatno, mislim da reprezentacija decenijama ima najbolju podršku baš u mom gradu", rekao je on.

Da li su ovo mečevi godine za ovu generaciju? "Slažem se, jer je nepotrebno isticati koliko su nam ove utakmice bitne i zašto moramo da se plasiramo na Svetsko prvenstvo. Propustili smo prošli šampionat Starog kontinenta, ne smemo da uradimo to ponovo, pogotovo što je ovo kvalifikacioni za Olimpijske igre. Mirno, organizovano, strpljivo, nema potrebe da jurcamo i rešavamo brzo napade, osim ako nisu iz kontre. Mađari imaju zaista sjajan tim, skup odličnih individualaca, pre svega mislim na pivotmene koji su među najboljim na svetu. Veoma su teški, veliki i biće izazovno igrati sa njima, jer su svesni svoje snage i mogućnosti. Moraćemo u odbrani da budemo nepogrešivi i da zatvaramo sve njihove ideje. Mislim da smo se taktički dobro pripremili i da ćemo spremni dočekati današnju utakmicu", rekao je Đukić.

Šta kaže Mateja Dodić?

Foto: MN Press

Mladi Mateja Dodića će činiti bekovski tandem sa Darkom Đukićem s obzirom na to da je zbog povrede u poslednji čas otpao Lazar Kukić na koga Raul Gonzales neće moći da računa.

"Sport bez pritiska ne bi bio zanimljiv, normalno je da postoji taj neki mali pritisak, ali ne bi trebalo da se pretvara u nešto veliko, kako ne bismo zgrčeni. Treba da budemo na visini zadatka, fokusirani i skoncentrisani na zadatke koje imamo, da svi zajedno funkcionišemo kao ekipa. Ne bi trebalo pritisak da se pretvori u nešto negativno", rekao je Mateja Dodić koji igra u Zagrebu i dobro poznaje brojne reprezentativce Mađarske protiv kojih je uglavnom igrao u juniorima.

"Šta može da presudi? Naša odbrana, nadam se da iz tog segmenta možemo da izvučemo dobru polukontru i da zabijamo lake golove. U napadu moramo da budemo staloženi, da ne brzamo, da čekamo priliku i da je iskoristimo maksimalno", podvukao je Dodić.

Ko je na spisku Srbije?

  • GOLMANI: Dejan Milosavljev, Vladimir Cupara, Luka Krivokapić
  • LEVA KRILA: Vanja Ilić, Marko Srdanović
  • DESNA KRILA: Matej Dodić, Darko Đukić
  • PIVOTMENI: Mijajlo Marsenić, Dragan Pešmalbek, Ivan Mićić
  • BEKOVI: Miloš Kos, Uroš Borzaš, Nikola Zečević, Stefan Dodić, Ognjen Cenić, Uroš Kojadinović, Uroš Mitrović, Brana Mirković

Podsetimo, reprezentacija Srbije prvi meč protiv Mađarske igra 14. maja u Nišu u "Čairu" (18.00), dok je revanš zakazan za 17. maj u Vespremu.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Gol Uroša Kojadinovića Izvor: Arena 1 Premium