Peti meč i peta pobeda srpskih predstavnika na trećem gren slem turniru sezone!

Viktor Troicki plasirao se u utorak u drugo kolo Vimbldona, pošto mu je iskusni Ekvadorac Nikolas Lapenti predao meč zbog povrede. Naš teniser je u trenutku prekida vodio rezultatom 6:3, 4:0.

Prethodno su Ana Ivanović, Novak Đoković, Ilija Bozoljac i dubl Troicki - Tipsarević uspešno započeli učešće na turniru.

Lapenti je parirao Troickom do sredine prvog seta i rezultata 3:3. Usledio je brejk srpskog tenisera za vođstvo od 5:3, da bi Lapenti posle sedam uzastopno izgubljenih gemova odlučio da se povuče.

Dvadesetdvogodišnji Troicki prvi put u karijeri učestvuje na Vimbldonu. U London je stigao kao 89. teniser sveta, posle plasmana u četvrtfinale turnira u Hertogenbošu.

Protivnik Dejvis kup reprezentativca Srbije u drugoj rundi biće bolji iz okršaja dvojice čeških tenisera - šesnaesti nosilac Radek Štepanek ili Jan Hernih. Sa Štepanekom se nikada nije sastao, dok je od Herniha izgubio sa 6:4, 7:5 ove godine u Dubaiju.

(MONDO)