Videli ste nešto zanimljivo?

Tenis

Baš malo je falilo... Laslo Đere ispustio Nišikorija!

Autor mondo.rs

Najduži meč Rolan Garosa i ipak bolan poraz našeg tenisera od sedmog tenisera sveta. Bio je veoma blizu, vodio je 3:0 u petom setu i servirao...

Izvor: Tanjug/AP/Jean-Francois Badias

U godini u kojoj je pobedio Dominika Tima i Huan Martina Del Potra, još jedan skalp Top 10 igrača bio bi kruna svega dobrog što je Laslo Đere napravio u 2019.

I bio je baš, baš blizu!

Laslo Đere - Kei Nišikori 2:3 (4:6, 7:6, 3:6, 6:4, 6:8)

Najduži meč aktuelnog izdanja Rolan Garosa ipak nije završen onako kako smo se nadali i kako je izgledalo da će se završiti dok se bližio kraj.

Momak iz Sente imao je vođstvo 3:0 u petom setu i servis da potvrdi drugi "brejk", čime bi odmakao rivalu na zaista teško dostižnu razliku.

Nažalost, Japanac je uzvratio "brejk", a potom se vratio u set i nakon izjednačenja ipak bio bliži trijumfu.

Potpuno okrenuvši momenat, Nišikori je lakše osvajao svoje servis gemove i primoravao Đerea na borbu za svaki "svoj" gem. U jednom takvom, 14. u tom setu, Japanac je izborio prvu meč loptu i iskoristio je, posle četiri sata i 25 minuta borbe.

Ostaće velika žal što hrabri Laslo nije nagrađen za dobar pristup i što mu je falilo samo malo energije i fokusa da "dokusuri" rivala protiv koga je odigrao četiri ravnopravna seta.

Biće ovo velika lekcija za mladog srpskog tenisera (23 godine) i jedna od slađih Nišikorijevih grend slem pobeda. Njegov sledeći rival u osmini finala biće Francuz Benoa Per, dok će ljubitelji tenisa u Srbiji do kraja petka navijati za Filipa Krajinovića, pred kojim je duel protiv takođe velikog favorita, Stefanosa Cicipasa.