Tenis
07.08.2019. / 07:43

Posle visokog leta u Vašingtonu, Kirjos odmah nisko pao

Autor mondo.rs

Australijanac nakon trofeja u prestonici SAD, pretrpeo poraz u prvom meču na mastersu u Kanadi. Ponovo pravio "cirkus"

Izvor: Tanjug/AP Photo/Tim Ireland

Nik Kirjos je posle sjajnih rezultata ostvarenih na turniru u Vašingtonu, odmah podbacio na mastersu u Kanadi.

Nakon što se okitio titulom na turniru ATP serije 500 u glavnom gradu SAD, očekivalo se da bi i u Montrealu mogao da ponovi dobar rezultat, ali je on pretrpeo poraz već u prvom meču.

Izgubio je glatko od Kajla Edmunda u dva seta - 6:3, 6:4 i to posle 70 minuta igre.

Kirjos je, u svom stilu, osim protiv Britanca "igrao" i protiv sudije na tom duelu, jer je sa njim vodio više puta konverzaciju. Bio je mnogo više fokusiran na to da "izboksuje" beli peškir umesto šarenog turnirskog(?!), a na ruku mu nije išao ni prekid od gotovo sat i po vremena u drugom setu zbog kiše.

Podatak koji najbolje govori koliko Kirjos nije bio u meču je taj da nije uspeo da dođe ni do jedne brejk prilike. Tu rasejanost Britanac je sjajno iskoristio i slavio prvi put protiv Australijanca u karijeri, nakon tri vezana poraza.

Ipak, Kirjos nije propustio priliku da zabavi i sebe i publiku, a najslađe se zabavio kada je njegov rival "naseo" na fintu servisa ispod ruke.

Doduše, Edmund je uprkos "moši" pokazao svoje kvalitete i dobar tenis.