
U "svehrvatskom" finalu muškog dubla na Olimpijskim igrama pobedio je najbolji par sveta. Mate Pavić i Nikola Mektić osvojili su zlatnu medalju pošto su u borbi za najsjajnije odličje pobedili sunarodnike Ivana Dodiga i Marina Čilića, koji neće biti nezadovoljni ni srebrom!
Prvi put od 1908. godine na Olimpijskim igrama gledali smo finale muških parova u kome svi teniseri dolaze iz iste države, a Hrvatima tako nije bilo lako da izaberu za koga će navijati.
Mektić i Pavić su pobedili posle velike borbe 2:1, pošto je odlučio super taj-brejk u trećem setu - 6:4, 3:6, 10:6.
Ovo je ujedno prva zlatna medalja za Hrvatsku u tenisu, a ukupno peta u istoriji.
Prethodno im je Goran Ivanišević doneo bronze u muškom singlu 1992. godine u Barselonu, odnosno u paru sa Goranom Prpićem. Posle toga su Mario Ančić i Ivan Ljubičić takođe osvojili bronzu 2004. u Atini.
Hrvatska u Tokiju sada ima pet odličja - zlata su uzeli tekvondistkinja Matea Jelić, veslači Martin i Valent Sinković, odnosno pomenuti teniseri Nikola Mektić i Mate Pavić. Poraženi finalisti Ivan Dodig i Marin Čilić osvojili su srebro, a tekvondista Toni Kanaet je osvojio bronzanu medalju.
Zvezda nastavila sa porazima u Evroligi: Mirotić ponovo koban za crveno-bele
Crvena zvezda ispada iz Top 6 Evrolige: Partizan može da sustigne crveno-bele, pogledajte tabelu
Janis Sferopulos digao glas na konferenciji: Svi nas vide na F4, a mi u istoriji nemamo pobedu u plej-ofu
Mirotić otkrio zašto je tražio da igra protiv Zvezde: Zbog njega je Olimpija pobedila u Beogradu
Katastrofa za Crvenu zvezdu, Džoela Bolomboja izneli sa terena: Nije mogao da hoda, svi se uhvatili za glavu