Prošla su skoro dva meseca otkako je Novak Đoković odigrao poslednji zvanični meč - i izgubio od Danila Medvedeva u finalu US Opena - ali, sada je vreme za povratak, već sledeće nedelje u Parizu.
Na žrebu u subotu (12.00) saznaće ko ga čeka na putu ka novom rekordu po broju mastersa (Nadal i on imaju po 36), a do tada se u teniskoj akademiji Patrika Muratoglua priprema sa najozbiljnijim mogućim rivalom. U pitanju je upravo Medvedev, a u njihov strašni tenis uverio se i Didije Dešan.
Francuski selektor je imao privilegiju da gleda trening na kome je sve "prštalo" od prelepih poteza Rusa i Srbina, a delić toga smo videli i na društvenim mrežama.
Dobra vest je da je Đoković, uprkos velikoj pauzi, brzo došao do optimalnog nivoa forme, a to se naročito videlo po brzim refleksima i "odbrani" od forhenda Medvedeva. Sve ih je sustigao na osnovnoj liniji uz karakteristična proklizavanja, a na kraju i osvojio poen.
Pogledajte!
Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.
Zvezda u drami pobedila Partizan i odbranila Kup: Mekintajer doneo petu "Žućkovu levicu" u nizu
Da li je ovo ključni detalj finala Kupa Radivoja Koraća? Snimak otkriva zašto je Obradović pobesneo
"Nisu igrači odlučili finale, znamo svi o čemu pričamo": Obradović siguran da je i navijačima Partizana jasno
"Ako se bilo šta loše desi, odgovorni su Partizanov predsednik i trener": Čović se još jednom oglasio pred meč
Završen protest studenata u Kragujevcu: Petnaestočasovne blokade pod nazivom "Sretnimo se na Sretenje"