Svi najbolji srpski teniseri i ove godine će učestvovati na ATP turniru "Serbia Open", koji će se održati na terenima sportskog centra "Milan Gale Muškatirović" na Dorćolu.

Očekuje se da na turniru nastupi barem osam igrača koji su trenutno među najboljih 50 na svetu.

Prvi nosilac i branilac titule biće drugi teniser sveta Novak Đoković, a beogradska publika će, kako su na konferenciji za novinare objavili organizatori turnira, moći da vidi i preostale srpske reprezentativce: Viktora Troickog, Janka Tipsarevića i Nenada Zimonjića.



Prisutni će biti i reprezentativci SAD Džon Izner i Sem Kveri, koji su ranije ovog meseca u Beogradu izgubili od Srbije u prvom kolu Svetske grupe Dejvis kupa, kao i Stanislas Vavrinka, 23. igrač na ATP rang listi i 29. teniser sveta Ivo Karlović iz Hrvatske.

"Ponosni smo na listu igrača", kazao je direktor turnira Goran Đoković, dodavši da će u Beogradu igrati i 40. teniser sveta Igor Andrejev iz Rusije, 43. igrač na ATP listi Lukaš Kubot iz Poljske i četiri pozicije slabije plasirani Italijan Andreas Sepi.

Takmičiće se i Fabio Fonjini, Jevgenij Koroljev, Orasio Sebaljos, Olivije Rohus, Leonardo Majer, Floran Sera, Majkl Rasel, Karol Bek, kao i nekada sedmi, a sada 74. teniser sveta Rišar Gaske iz Francuske.

Promoter turnira biće bivši šampion Otvorenog prvenstva Australije i Ju-Es Opena, sada penzionisani ruski teniser Marat Safin.

"Marat je već bio u Beogradu. Dopada mu se noćni život ovde", naveo je kroz osmeh Goran Đoković, stric drugog tenisera sveta.


Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas izrazio je uverenje da će turnir biti još uspešniji nego na svom debiju prošle godine, kada ga je Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) proglasila za najbolji na svetu u svojoj kategoriji, takozvanoj seriji 250.

"Biće ovo još bolji turnir, sa još boljim igračima. Nadam se da će Đokoviću biti teže da pobedi nego prošle godine. Šteta što je Đoković (prošlog meseca) odbranio titulu na turniru u Dubaiju, pa neće to prvi put učiniti upravo ovde u Beograd", kazao je nasmejani Đilas.

Generalni direktor zlatnog sponzora turnira Telekoma Srbije, Branko Radujko, istakao je da će ta kompanija i ubuduće pomogati "Serbia Open", bez obzira na njenu najavljenu privatizaciju.

"Svetski tenis je došao u Beograd, a naša kompanija Telekom Srbija je ušla u društvo najvećih svetskih kompanija koje podržavaju tenis. Ne sumnjam da će Telekom Srbija, bez obzira šta se oko njega bude dešavalo, nastaviti da podržava ovaj prestižni događaj. Veliki podržavaju velike stvari", zaključio je Radujko.



"Serbia Open" će se igrati od 1. do 9. maja, a prvi mečevi glavnog žreba zakazani su za 3. maj. Ulaz na sve mečeve, osim na one na centralnom terenu, čiji će kapacitet ove godine biti povećan na 10.000 mesta, biće besplatan.

(Beta/MONDO)