POLUFINALE DEJVIS KUPA: SRBIJA - ČEŠKA

Najbolji češki teniser izgubio je oba meča u singlu na gostovanju u Beogradu, a posle poraza od Novaka Đokovića ništa drugo mu nije preostalo nego da ponavlja da ništa nije gotovo i da je Radek Štepanek favorit u meču sa Jankom Tipsarevićem.

Kaže da od njega i ne možete da očekujete drugačiji odgovor. Logično.

"Da je moja igra bila bolja, ne verujem da bih izgubio oba meča u singlu. U prvom meču bih bio bolji. Da sam dobio Tipsarevića sada bismo već slavili", rekao je Čeh.



Tomaš Berdih je priznao da je na njega ostavilo i traga što je u prva dva dana takođe odigrao dva naporna meča.

"Ovo je najteže, čak i u tenisu, igrati u tri dobijena seta tri teška meča u tri dana. Ekstremno je teško, posebno protiv tima kao što je Srbija, ali to je razlog zašto sam ovde – da pokušamo isto što i prošle godine", ispričao je 25-godišnji Tomaš Berdih i osvrnuo na detalje meča sa Đokovićem:

"Počeo sam dobro, imao sam čak 30:0, ali je Novak to stigao. Pokušao sam da održim isti nivo, ali nisam uspeo. Bilo bi drugačije da se Novak nije vratio u igru. Kasnije je bio maltene bez greške".

Berdih nije želeo da komentariše kako ne na njega uticalo kada je Đoković polovinom drugog seta zatražio medicinski tajm aut zbog bola u kolenu.

"Ništa nemam da kažem o tome".

(MONDO)