Slušaj vest

Srpski teniser Novak Đоković saznao je danas protiv koga će igrati na turniru u Dohi koji počinje 17. februara, a već sada znamo da mu neće biti lako pošto je ipak tek treći nosilac. A da ne pričamo i da tek izlazi iz povrede.

Već u prvoj rundi Novak Đoković će igrati protiv Matea Beretnija, nekadašnjeg finaliste Vimbldona, dok je utisak da ga do kraja turnira - ako stigne do finala - ne čeka niti jedan lak meč. U drugoj rundi su opcije Štruf i Grikspor, potom u četvrtfinalu Drejper i Popirin, a u polufinalu može na prvog nosioca - Karlosa Alkaraza.

Ako i od njega bude bolji, Novak Đoković će u finalu igrati najverovatnije protiv Aleksa de Minora ili Danila Medvedeva, ako neko na toj strani žreba ne napravi iznenađenje. 

Na toj strani žreba je i srpski teniser Hamad Međedović koji će prvo igrati protiv Stefanosa Cicipasa.

Prošle godine Đoković nije igrao u Kataru, što znači da može da osvoji 500 bodova ako trijumfuje, što bi moglo da mu pomogne da počne da se "penje" na ATP listi na kojoj više nije tako visoko kao što smo navikli. Ujedno zbog toga Đoković i dobija sve teži žreb na turnirima, pa se lakše umori na putu do finala.

Podsetimo, Novak Đoković je u ovom trenutku sedmi na svetu sa 3.900 bodova, dok je prvoplasirani Janik Siner - koje je suspendovan zbog dopinga - na 11.830.

BONUS VIDEO:

00:43
Novak Đoković proziva navijače na Australijan openu Izvor: Eurosport TV