Rafael Nadal otišao je u penziju zbog velikih problema sa povredama. Jednostavno, rešio je da ostavi reket kada je shvatio da ne može da se takmiči na onom nivou na koji je navikao i da se bori za titule na najvećim turnirima. Ostavio je reket za tenis, ali je uzeo drugi reket - za padel.
Pojavio se snimak na društvenim mrežama na kom se vidi da je Rafa i dalje u sportskom ritmu i da se bavi sportom koji je privukao veliku pažnju mnogih širom sveta. Ima padel u svojoj akademiji i izgleda da mu sve to prija. Ko zna, ako nastavi u ovom ritmu možda pređe na karijeru u padelu.
Sport je sličan kao tenis, reket i loptica su doduše drugačiji, ali to svakako ne bi bio veliki problem za čoveka koji je u karijeri osvojio 22 grend slem titule. Videćemo da li je za njega ovo samo razonoda ili možda planira i da pređe u takmičarski ritam.
BONUS VIDEO: