Emisije
IMATE PRIČU? Javite nam se.

SERBIA OPEN: Viktor hteo, nije mogao

Drugi nosilac Serbia opena powered by Telekom Srbija nije uspeo da se plasira u četvrtfinale. Zaustavili su ga povreda leđa i Španac Marsel Granoljers - 2:6, 3:6.

Teniser kojeg je Troicki 2009. na istom terenu pobedio u dva seta i od kojeg nije poražen u tri međusobna meča, dočekao je svojih "pet minuta".

Pedeset i drugi reket sveta iskoristio je pruženu šansu i sada je favorit da se preko italijanskog veterana Filipa Volandrija domogne mesta u polufinalu.

Viktor se mučio svih sat i 39 minuta, koliko je trajao meč u četvrtak uveče - zatražio je lekarski tajm-aut već pri rezultatu 1:4 u prvom setu.

Otežano se kretao, delovao kruto i tromo, ali nije želeo da odustane iz poštovanja prema publici, koja se po prohladnom vremenu okupila na centralnom terenu teniskog kompleksa "Novak" na Dunavskom keju.

Pamtiće Troicki ovaj duel i po tome što je dobio samo prvi gem na svoj servis, a onda izgubio preostalih osam!

Tako nešto mu se verovatno ne bi dogodilo ni da je sa druge strane mreže stajao Rafael Nadal u top formi, ali ovog puta on očito nije bio u stanju da uradi stvari koje su mu inače rutina...

Granoljers je iskoristio osam od 13 prilika za brejk, a Troicki 4/10. Jedan drugom naročito su oduzimali servise u drugom setu, kada je u devet gemova viđeno čak osam brejkova!

Jedini gem na svoj servis osvojio je Španac za vođstvo od 2:0. Viktoru je bilo lakše da igra bez početnog udarca i on je u tri navrata pružao sebi šansu da uhvati rezultatski priključak. Nažalost, bez uspeha...

Pružio je ruku svom vršnjaku iz Španije i pognute glave otišao u svlačionicu. Njegovim porazom otpala je i mogućnost da u nedelju gledamo "srpsko finale".

U četvrtfinalu ćemo imati Novaka Đokovića (protivnik Blaž Kavčič) i Janka Tipsarevića (rival Somdev Devarman), dok će se u drugom delu "kostura" sastati Granoljers - Volandri i Lopez - Montanjes.

(MONDO, foto: Tanjug)