Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u četvrtfinale tutnira u Strazburu pošto je danas u osmini finala izgubila od Anabel Medina Gariges iz Španije 2:0 u setovima - 6:2, 6:0.

Talentovana Jovanovski odigrala je danas jedan od najslabijih mečeva. u poslednje vreme. Prosto je "počišćena" sa terena u duelu sa protivnicom koja je za sedam mesta bolje rangirana, osvojivši samo dva gema u prvom setu.

Medina Gariges se mnogo bolje snašla iskoristivši slab dan i brojne greške srpske teniserke, pa je potpuno zasluženo trijumfovala ubedljivije nego što je i sama očekivala.

Španska teniserka se u četvrtfinalu sastaje sa Hrvaticom Mirjanom Lučić, koja je takođe bez većih teškoća pobedila Jelenu Dokić iz Australije sa 6:2, 6:2.

(Tanjug)