Slušaj vest

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je danas pobedio Huana Manuela Serundola u tri seta: 6:3, 6:4, 7:5. Sve je potrajalo bar jedno dvadesetak minuta duže pošto je Međedović propustio priliku da treći set dobije na lakši način, izgubio je zbog promašenog smeča gem na svoj servis i onda razbio reket.

Pogledajte kako je izgledao reket kada ga je Međedović izlomio:

Hamad Međedović slomio reket Foto: MONDO/Nemanja Stanojčić

Pomoglo mu je to da se "resetuje" i da posle 5:5 odigra dva daleko bolja gema, tako da je na kraju mirno priveo ovaj meč kraju i proslavio je sa publikom svoj najbolji plasman na grend slem turnirima.

Hamad Međedović slavi pobedu Foto: MONDO/Nemanja Stanojčić

Imao je doduše malo i sreće pri žrebu Međedović, prvo je Majčaraka (96. na svetu) pobedio u prvom kolu, pa sada Serundola (109. na ATP listi), dok bi u trećem trećoj rundi trebalo da igra protiv Koprive ili Altmajera. Ni to ne deluje kao nepremostiva prepreka za njega, pa zašto se ne nadati već osmini finala.

Ovo je posebno dobra vest za Međedovića ako se zna da nije naročito briljirao na šljaci prethodnih nedelja i došao je u Pariz posle dva bolna poraza u prvim kolima mastersa u Madridu i Rimu. 

Hamad Međedović protiv Huana Manuela Serundola Foto: MONDO/Nemanja Stanojčić

BONUS VIDEO:

00:42
Novak Đoković proslavio titulu kao da je izgubio Izvor: Arena 1 Premium