Slušaj vest

Hamad Međedović dobio je izuzetno težak raspored na Vimbldonu. Naš teniser u prvom kolu za rivala će imati Sebastijana Ofnera iz Austrije, a već u narednom kolu imaće nešto teži zadatak. Protivnik Miomira Kecmanovića biće Aleks Mikelsen iz Amerike, a laslo Đere igraće protiv Andreja Rubljova. Naša predstavnica Olga Danilović Kineskinje Šuai Džang.

Protivnici Novaka Đokovića već su nam poznati, ali Srbija ima još predstavnika na Vimldonu. Međedović je završio učešće na Majroci, nakon što je poražen u četvrtfinalu od Feliksa Ožea-Alijasimana 2:1 (3:6, 6:1, 6:4). Takođe, još ostaje upamćen Hamadov meč na Rolan Garosu kad se nije osećao najbolje i kad je morao da preda Danijelu Arnaldiju, pa se sada nadamo da će momak iz Novog Pazara bolje proći.

Hamad Međedović
Foto: IPA, Independent Photo Agency / Alamy / Profimedia

U prvom kolu Hamad će igrati protiv Sebastijana Ofnera 155. igrača sveta, a u slučaju da prođe dalje njegov rival će biti Tomi Pol. A, u slučaju da iznenadi Amerikanca, mogao bi na Grigora Dimitrova, a onda i na Janika Sinera, već u četvrtom kolu.

Protiv koga igra Olga Danilović?

Olga Danilović igraće protiv Kineskinje Šuai Džang, devojke koja ima 36 godina i došla je iz kvalifikacija. Međutim, reč je o veoma dobroj teniserki koja je 2023. bila 22. igračica sveta, a jednom je uspela i da stigne do četvrtfinala Vimbldona (2019). Ova teniserka ima nešto bolje rezultate u dublu, pa je čak dva puta osvojila grend slem - najpre Australijan open 2019, a onda i US open 2021.

Olga Danilović ljuta zbog poraza od Naomi Osake.
Foto: Peter Hartenfelser / imago sportfotodienst / Profimedia

Ako naša teniserka pobedi Kineskinju u drugom kolu sačekaće je Medison Kiz, aktuelna šampionka Australijan opena. U slučaju da naša Olga pobedi Kiz, njena rivalka mogla bi biti Rumunka Elena-Gabriela Ruse.

Ostala je još jedna srpska teniserka. Nina Stojanović u prvom kolu igraće protiv Ane Kalinskaje, koja je 28. teniserka sveta.

Bonus video: 

06:57
Hamad Medjedovic konferencija  Izvor: MONDO