Stefanos Cicipas morao je da preda meč u prvom kolu Vimbldona, zbog povrede leđa. Grk je gubio 2:0 u setovima, a onda je Valentinu Rojeru iz Francuske prepustio pobedu posle sat vremena i 20 minuta borbe. Na kraju, momak koji je iz kvalifikacija došao do susreta sa Cicipasom slavio je 6:3, 6:2.
Stefanos Cicipas doveo je i novog trenera, sada u njegovom boksu sedi Goran Ivanišević, ali povreda je očigledno bila jača... Morao je Grk da preda susret u prvom kolu Vimbldona 113. teniseru sveta. Rojer je slavio u prvom setu, najpre je imao priliku da dođe do brejka još u ranoj fazi, ali je Grk uspeo da izjednači (2:2). U kasnijem delu susreta Francuz je bio ubedljiviji, poveo je 40:30 i potom uspeo da "ukrade" servis rivalu i povede 5:3. A, onda bez izgubljenog poena stavi taknu na prvi set i sve to trajalo je 29 minuta.
U drugom setu vodila se nešto veća borba, Francuz je odmah stigao do brejka i tom prilikom spasio je čak šest gem lopti. Uspeo je Francuz da povede i 2:0, a onda i da dođe do još jednog brejka, pa i velikih 4:0. Cicipas je zaostatak smanjio, ali to nije bilo dovoljno, pošto je Francuz lako čuvao servise, sve do rezultata 5:2, kad je Grk imao čak tri brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio, već je Rojer poveo 2:0.
Cicipas je imao problem sa leđima još tokom treninga sa Janikom Sinerom, a onda je u prvom kolu i zvanično morao da se povuče. Francuz će u narednom kolu igrati protiv zemljaka Adrijana Manarina.
Bonus video: