Slušaj vest

Prvi čovek australijskog tenisa i direktor Australijan opena Krejg Tajli podneo je ostavku. Pričalo se uveliko o ovoj mogućnosti prethodnih meseci, a sada je stigla i zvanična potvrda, tako da "omiljeni direktor Novaka Đokovića" više neće raditi na prvom grend slemu u kalendarskoj godini.

Još od 2005. godine bio je na čelu Australijan opena, koji je od tada stekao ugled možda i najinteresantnijeg grend slem turnira, a interesantno je da će ubuduće voditi brigu o US Openu - koji je godinama već u "zapećku".

Karlos Alkaraz osvojio Australijan open Foto: Martin KEEP / AFP / Profimedia, EPA/JOEL CARRETT

Interesantno je da je baš nedavno na ovogodišnjem Australijan openu Kristina Mladenović, francuska teniserka srpskog porekla, prozvala Krejga Tajlija nakon poraza u finalu dubla. Ona je tada rekla da se nada da mu to nije poslednji Australijan open, što direktor nije hteo javno da komentariše u tom trenutku, sačekavši gotovo mesec dana za zvaničnu odluku.

"Vođenje ovog tima bilo je privilegija mog života. Izuzetno sam ponosan što smo danas globalno prepoznati kao partner igračima i merilo za ovaj sport, događaje i zabavu. Tenis u Australiji je u izuzetno dobrom stanju. To je jedan od najpopularnijih sportova u zemlji, a broj učesnika vrtoglavo raste - prošle godine povećan je za osam odsto", rekao je Krejg Tajli između ostalog u svom saopštenju o "teniskom transferu" decenije na US Open.

Već ove godine će raditi na tome da se američki grend slem približi navijačima i ostvari veću popularnost nego što je to bilo u nekim prethodnim sezonama.

U kakvim su odnosima Tajli i Đoković?

Krejg Tajli govori pred mikrofonom.
Foto: EPA/JAMES ROSS

Dobro je poznato da je Đoković čak deset puta osvajao Australijan open i u dobrim je odnosima sa Tajlijem, iako je baš zbog njegove greške bio deportovan iz Australije 2022. godine. Tajli je dao garancije Đokoviću da će moći da igra samo ako donese potvrdu o tome da je preležao kovid, što je i uradio, da bi se potom australijske vlasti okrenule protiv njega.

Na kraju, Đoković to nije uzeo za zlo Tajliju, nego je već sledeće godine došao u Melburn i osvojio turnir, dok je ove godine igrao finale protiv Alkaraza.

Na pitanje da li turnir planira da Novaku Đokoviću napravi statuuu negde na kompleksu kada se povuče Tajli je rekao da je to nešto o "čemu nema rasprave" i da će sasvim sigurno da se desi, tj. da je tek pitanje vremena kada će se napraviti statua. A deluje da se o tome pita Novak, jer ćemo videti do kada planira da igra, s tim da će to proći s novim direktorom...

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

00:37
Novak Đoković čestita Karlosu Alkarazu Izvor: Eurosport