Slušaj vest

Novak Đoković je uspeo da prilično lako savlada Stefanosa Cicipasa sa 6-3, 6-4, 6-2 u drugom kolu Vimbldona, a nakon pobede koja je došla dosta kasno dugo je odgovarao na pitanja novinara. Prvo je zanimalo novinare kako mu se sviđa inovacija da bude ozvučen tokom treninga. 

"Ne znam baš da li bi mi bilo prijatno tokom meča, ali tokom treninga je to u redu. Ali postoje drugi načini za inovacije, kao što sam i ranije pričao", počeo je Novak. 

"Hoće li neko da me čuje?"

Novak Đoković i skupljačica lopti  Foto: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia, Profimedia/Mike Egerton, PA Images / Alamy, Profimedia/Mike Egerton / PA Images

Nedavno je govorio o tome da je neophodno da se tenis modernizuje i da je prosečna startost nekoga ko prati tenis 61 godina. Sada je to ponovio, a da li će ga neko čuti i uraditi nešto?

"Mislim da moramo da gledamo na format takmičenja, na pravila na turneji. Moramo da vidimo kako da provučemo neku novu, mlađu publiku koja ima kraći raspon pažnje. Oni vole dinamičan sadržaj, što mi zapravo imamo. Tenis je dinamičan, uzbudljiv sport, igra se jedan na jedan.

Ali nekada može da traje predugo. Ako niste zagriženi ljubitelj tenisa možda to nije toliko zanimljivo da biste gledali meč tri, četiri ili pet sati. Nisam izmislio toplu vodu. ne pričam samo ja o tome. Kako mogu da čujem u poslednjih 15 godina dosta ljudi je govorilo o tome kako da se poboljša naš sport. 

Ipak ne dešava se mnogo toga i nema promena. Uvek to ostane teorija, ne pretvori se u realnost. Hajde da vidimo. Ne znam, očigledno nisam u poziciji, nemam magični štapić da nešto promenim i odlučim šta se menja. Uvek sam otvoren za diskusiju i spreman da iskoristim uticaj", istakao je Novak na svom obraćanju. 

Novak Đoković - Stefanos Cicipas Foto: NEIL HALL/EPA

 (MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO: 

00:47
Novak Ðoković prepao devojku na Vimbldonu Izvor: Arena tenis