Ana Ivanović igraće u trećem kolu turnira Masters 1000 serije u Majamiju pošto je sa 6:4, 7:5, pobedila Vaniju King iz Sjedinjenih Američkih Država.

Meč je trajao sat i 29 minuta.

Protivnica Ivanovićeve u narednoj rundi biće pobednica duela u kojem igraju Slovakinja Danijela Hantuhova i Ukrajinka Katerina Bondarenko.

Ana je prvi set dobila 6:4. Srpska teniserka iskoristila je jedinu brejk loptu i to u desetom gemu i na taj način privela kraju ovaj deo igre.

Amerikanka je imala čak pet prilika za brejk, ali nijednu nije iskoristila.

Mnogo bolja bila je King u drugom setu, ali ni prednost od 4:2 nije bila dovoljna za izjednačenje. Ivanovićeva, koja će od ponedeljka biti naša najbolje rangirana teniserka, zaigrala je mnogo bolje, vezala tri gema i stigla na korak od pobede.

Amerikanka je uspela da izjednači na 5:5, ali je to bio sve od nje. Srpkinja je osvojila još dva gema... Meč je bio gotov!

Vanija King i Ana Ivanović pet puta su se sastajale i svaki put je bila uspešnija naša teniserka. Poslednju pobedu pre Majamija zabeležila je na Australijan Openu - 6:4, 6:4.

(MONDO)