"Mislim da su šanse 60:40 odsto u korist Češke, pošto su oni domaćini. Prednost im dajem samo zbog publike", rekao je Janko Tipsarević pred duel koji će se igrati od 6. do 8. aprila u praškoj O2 Areni.

On je istakao da obožava da igra mečeve Dejvis kupa.

"Ne želim da potcenjujem druge turnire, posebno ne Majami, Vimbldon i Monte Karlo koji su mi omiljeni, ali uvek jedva čekam da počne Dejvis kup", rekao je deveti igrač na svetskoj rang listi.

"Tenis je individualan sport, a igrati za tim je neverovatno dobro. Volim svoju zemlju, ali u Dejvis kupu posebno uživam zbog saigrača iz reprezentacije. Ne mogu da obećam da bih igrao u slučaju da se ne slažem sa nekim iz tima. Odlična atmosfera je verovatno jedan od razloga zašto dobro igram u nacionalnom timu", dodao je Tipsarević.

On je ocenio da igranje za reprezentaciju nosi određeni pritisak.

"Sa jedne strane osećate pritisak jer ne igrate samo za sebe, već predstavljate i svoju zemlju, a sa druge postoji olakašavajuća okolnost pošto su tu Novak Đoković, Viktor Troicki, ili neko treći da isprave vaše greške ako zabrljate", rekao je Tipsarević.

Reprezentacija Srbije će protiv Češke igrati bez najboljeg igrača na svetu Novaka Đokovića, koji je ranije kazao da želi da sačuva svežinu za Rolan Garos.

"Nemamo mnogo igrača, ali oni koje imamo su kroz godine pokazali da mogu da igraju na bilo kojoj podlozi i zato smatram da je Srbija jedan od najopasnijih timova", zaključio je Tipsarević.

Dan ranije najbolji teniser Češke Tomaš Berdih izjavio je da domaćini ne mogu da prihvate ulogu favorita, jer Srbija, bez obzira što neće igrati sa Đokovićem, ima Tipsarevića, koji je deveti igrač sveta.

(Beta)