WTA šampionat, koji će od sledeće sezone biti održavan u Singapuru, počeo je u utorak u Istanbulu.

Mečeve osam najboljih teniserki 2013. godine u "Sinana Erdem domu" otvorile su (2) Viktorija Azarenka i (6) Sara Erani, a potom su na tvrdu podlogu pred oko 16.000 ljudi izašle aktuelna i trostruka šampionka (1) Serena Vilijams i (8) Angelik Kerber.

Azarenka je u prvom kolu Grupe B nadigrala Erani rezultatom 7:6 (6:4), 6:2, posle čega je Vilijams odbranu titule započela sigurnom pobedom nad Kerber - 6:3, 6:1, u Grupi A.

U jedinom meču Grupe B, odigranom u utorak Petra Kvitova nadigrala je Agnješku Radvansku rezultatom 6:4, 6:4.

U sredu borbe za potencijalnih 1.860 WTA bodova i maksimalnih 2.716.500 dolara, počinju od 17 časova.

Tada će se u duelu Grupe B "upisati" (4) Li Na, protiv Erani, a onda na teren u istoj grupi debituje naša (7) Jelena Janković protiv Azarenke. U sredu, poslednje nastupaju Vilijams i Radvanska.

Vilijamsova je osvajala završni turnir sezone tri puta, 2001, 2009. i prošle sezone, a od naših teniserki prvakinja je bila samo Monika Seleš i to tri puta zaredom sredinom 90-ih. Ana Ivanović, koje nema ove godine, kao ni Jelena Janković, nisu uspevale da izbore finale.

Najviše titula ima Martina Navratilova, čak osam.

WTA šampionat održava se u najvećem gradu Evrope od 2011. godine, a ovo je poslednje izdanje pred selidbu dalje na Istok.