Marinu Čiliću prihvaćena je žalba na sudu u Lozani na odluku nezavisnog antidoping tela Međunarodnog teniskog saveza (IADT).

Njemu je kazna smanjena sa devet na četiri meseca i Čilić zvanično od sutra može da igra, preneli su hrvatski mediji.

Žalbeno veće Suda za abitražu u sportu odlučilo je i da hrvatskom teniseru vrate bodovi za ATP listu i novac iz nagradnog fonda koje je osvojio između 2. maja i 25. juna 2013. godine, odnosno na turnirima na kojima je nastupao posle turnira u Minhenu kada je otkriveno da je koristio nedozvoljenu suspstancu.

Čilića je suspendovala Međunarodna teniska federacija (ITF), pošto je u uzorcima koje je dostavio pronađena stimulativna supstanca niketamid. On je bio pozitivan na testu urađenom 1. maja, tokom turnira u Minhenu, pa je prvobitna kazna trebalo da mu istekne 1. februara 2014. godine.

Čilić je u žalbi koju je uložio naveo da je nedozvoljenu suspstancu uneo u organizam nesvesno kroz tablete glukoze.

Dobre vesti za Čilića promenili su njegov plan nastupa, pa će on iskoristiti pravo da odmah nastavi učešće na turnirima i zaigrati već na Mastersu u Parizu, koji startuje u ponedeljak.