
Malo je nedostajalo da u isto vreme, na dva turnira, u dve zemlje, imamo dve WTA finalistkinje.
Ana Ivanović plasirala se u finale turnira u Oklendu, ali je (4) Jelena Janković poražena u polufinalu turnira u Brizbejnu. Jeca je sjajno počela meč protiv (2) Viktorije Azarenke, ali je onda posustala i prepustila Beloruskinji naredna dva seta - 6:1, 3:6, 4:6.
Meč je trajao dva časa i sedam minuta, a Jeleni je malo snage nedostajalo da se u potpunosti vrati u meč.
Ona je u trećem, odlučujućem setu, prepustila Azarenki vođstvo od 1:5, da bi onda "zapela" iz sve snage i stigla do 4:5, ostavivši protivnici samo brejk prednosti. Bio joj je neophodan još jedan brejk za potpuni egal, ali je Azarenka u igri na razliku iskoristila drugu meč loptu i izborila meč sa boljom iz duela (1) Serena Vilijams - (3) Marija Šarapova.
Jelena je u Novu godinu ušla kao osma teniserka sveta, dok je Viktorija druga na WTA listi.
Turnir u Brizbejnu "jači" je od onog u Oklendu i u nagradnom fondu i u kvalitetu teniserki. Igra se za ukupni fond od milion dolara, od čega pobednici pripada 196.670, uz 470 WTA poena. Finalistkinji će pripasti 104.890 dolara i 305 poena, a Jelena će kao poražena polufinalistkinja dalje poneti 56.298 dolara i 185 poena.
Titulu brani Serena Vilijams.