
Najbolji srpski teniser proveo je prethodnih nekoliko dana na Kopaoniku, a u sredu je, u konsultaciji sa stručnim štabom, potvrdio svoju raniju odluku da ne igra za Dejvis kup reprezentaciju u prvom kolu Svetske grupe.
Đokovićeva odluka bila je poznata prošle nedelje, kada je selektor Bogdan Obradović saopštio spisak igrača za duel sa Švajcarcima (31. januar - 2. februar).
I u momentu iznenadnog dolaska Federera u Srbiju bilo je jasno da je teško očekivati da Novak nastupi u Novom Sadu praktično bez pripreme.
Đoković je predvodio srpsku Dejvis kup reprezentaciju do titule 2010, a prošle jeseni je "vukao" saigrače u finalu protiv Čeha. Nažalost, njegovi trijumfi tada nisu bili dovoljni za osvajanje još jedne "salatare".
Obradović će za duel protiv Švajcarske računati na Dušana Lajovića, Filipa Krajinovića, Iliju Bozoljca i Nenada Zimonjića.
Žreb je zakazan za četvrtak u 13 časova kada će i definitivno biti poznato koja su četiri tenisera za koje su se odlučili Bogdan Obradović, odnosno Severin Luti.