Žreb je bio naklonjen najboljim srpskim teniserkama.

Jelena Janković će u drugom kolu turnira u Indijan Velsu odmeriti snage sa boljom iz duela između Ivon Mojsberger iz Austrije i Ivet Melcer iz Češke, dok će Ana Ivanović, koja je takođe slobodna u prvom kolu, igrati sa pobednicom meča u kojem se sastaju Eline Svitoline iz Ukrajine i Monike Puig iz Portorika.

Jankovićeva je na turniru u Indijan Velsu postavljena sa sedmog nosioca, dok je Ivanovićeva 11.

Na turniru u SAD nastupiće i Bojana Jovanovski, koja se nalazi u delu žreba gde je i Jankovićeva, a u prvom kolu će igrati sa domaćom teniserkom Alison Riske.

Potencijalna protivnica Jovanovske, ako izbori plasman u drugo kolo, biće Dankinja Karolina Voznjacki.

Nagradni fond turnira u Indijan Velsu iznosi 5.946.740 dolara, a pobednici će pripasti milion dolara, kao i 1.000 bodova na WTA rang listi.

Turnir u Indijan Velsu igraće se od 5. do 16. marta.