Jelena Janković nije uspela da se plasira u polufinale turnira Masters serije u Indijan Velsu.

Osmu na svetu nadigrala je Poljakinja Agnješka Radvanska, u tri seta - 7:5, 2:6, 6:4, posle dva i po časa igre.

Jankovićeva je posle izgubljenog prvog seta uspela da stigne do izjednačenja, ali je u odlučujućem trećem setu izgubila prva dva gema na svoj servis i dozvolila trećoj teniserki sa WTA liste da stigne do visoke prednosti (4:0).

U svom stilu Džej Džej je nakon toga "dodala gas", dobila četiri gema u nizu, izjednačila rezultat, ali onda posustala i izgubila meč.

Jeleni Janković to je peti poraz u nizu od Agnješke Radvanske. Posle jedinog trijumfa na Rolan Garosu 2008. godine, srpska teniserka redom je gubila mečeve od Poljakinje u Tokiju, Dubaiju i na US Openu 2011, a zatim opet u Tokiju 2012, pa sada u Indijan Velsu.

Jelena tako završava učešće na prvom turniru Masters serije ove godine u četvrtfinalu, nakon što je prošle godine poražena u drugoj rundi.

Radvanska, koja je drugi favorit za titulu, u polufinalu će odmeriti snage sa Rumunkom Simonom Halep koja je pobedila Australijanku Kejsi Delakvu sa 6:2, 6:2.