Novak Đoković trebalo bi da se vrati na teren do početka turnira Masters serije u Madridu, koji počinje 5. maja.

Poslednjim lekarskim pregledima ustanovljeno je da povreda zgloba desne ruke, koja je mučila Đokovića na turniru u Monte Karlu, ipak nije ostavila ozbiljnije posledice. Međutim, kako bi se što pre u potpunosti izlečio i bio spreman na maksimalne napore na ATP turu, Novak će morati da nastavi sa tretmanima oporavka, kao i da se odmara narednih nekoliko dana.

"Srećom, situacija sa rukom je bolja nego što je izgledalo u prvom trenutku. Dobio sam uveravanje lekara da ću biti spreman za turnir u Madridu, a potom i za nastupe u Rimu i na Rolan Garosu, baš kao što je to bilo i planirano. Međutim, sada mi predstoji kraća pauza da bih se potpuno oporavio. Nadam se da ću se što pre vratiti na teren i krenuti sa pripremama za nastavak sezone na šljaci", izjavio je Đoković.

Drugi teniser sveta je povredu ručnog zgloba zadobio uoči turnira u Monte Karlu, a stanje se pogoršalo u četvrtfinalnom meču protiv Španca Giljerma Garsije Lopeza, dok je još veće bolove Đoković imao u polufinalu protiv Rodžera Federera.