Australijski teniser Lejton Hjuit povredio se na treningu u sredu u beogradskoj Areni i možda će
propustiti neke od mečeva duela sa Srbijom.

Hjuit se povredio na prilično glup način, kada je pokušavajući da udari forhend stao na lopticu i odmah potom pao, sa bolnom grimasom na licu.

Prvi reket Australije i dalje je upisan za dva meča singla i jedan u dublu, a lekari australijske reprezentacije prate njegovo stanje.

Australijanci se danima žale na loše stanje terena u Areni, tvrdeći da je podloga (šljaka) premekana i idu čak dotle da tvrde da bi sudija iz Velike Britanije Majk Morisi trebalo da otkaže meč.

Morisi je odmah po dolasku u Beograd prekontrolisao teren, a šanse da se meč odloži spadaju u domen naučne fantastike.

"Australijanci su počeli da treniraju dan ranije nego što je najavljeno. Teren je bolji nego prethodnog dana, ali svi se slažu da na njemu mora još da se radi. Istina je da u najekstremnijim slučajevima postoji šansa da se meč ne odigra. Ne pamtim da je ikada meč bio otkazan iz razloga loše postavljenog terena. To se čini samo ako ustanovimo da je teren opasan po zdravlje igrača. Ali mislim da će ovde sve biti u redu", rekao je Morisi.

(MONDO - foto: Blic)