Favorit domaće publike Kejsi Delakva, nije bila toliko dobra teniserka da bi u nedelju pobedila prenervoznu Jelenu Janković, trećeg nosioca turnira u Melburnu.

Naša teniserka ponovo se duže nego što je bilo potrebno zadržala na terenu, ali je u meču osmine finala Australian Opena uspela da posao završi u dva seta - 2:0 (7:6, 6:1).

Iako je vodila sa 5:2 u prvom setu, imala dva brejka prednosti, četvrta teniserka na WTA listi dozvolila je vršnjakinji iz Australije da izjednači na 5:5. Potom su rivalke "razmenile" po još jedan brejk, tako da je prvi set ušao u "taj-brejk" u kojem je Jankovićeva bila preciznija - 7:3.

Nervozna, dekoncetrisana dobacivanjem iz publike, nesigurna prilikom odluka da zatraži "čelendž", Jelena je ušla u drugi set u kojem je, na radost svih njenih navijača, uspela pre svega da povrati mir, što joj je donelo bolji servis, manji broj grešaka i, naravno, laganu pobedu - 6:1 za plasman u četvrtfinale u kojem će se sresti sa (7) Serenom Vilijams.

Beogradjanka je imala odličan procenat prvog servisa, čak 81 odsto, ali je i pored toga Delakva napravila tri brejka u prvom setu. Australijanka je imala inicijativu u toku meča, imala više vinera (24:15), ali i mnogo više neiznudjenih grešaka (37:26).

Jelena je, s druge strane, bila i suviše defanzivna, što bi moglo da joj se osveti u duelu sa Serenom Vilijams.

(MONDO)