Ana Ivanović ekspresno je pomela Francuskinju Emili Loa u drugom kolu turnira u Majamiju i izborila plasman u treću rundu.

Srpska teniserka, koja je postavljena za drugog nosioca turnira, slavila je rezultatom 6:1, 6:2, posle samo 47 minuta igre.

Ona će za ulazak u četvto kolo igrati protiv Amerikanke Lindzi Devenport, koja je ranije eliminisala, takođe Francuskinju Kamij Pin sa 6:2, 6:1.

Ana Ivanović je u prvom meču na turniru potvrdila da se nalazi u odličnoj formi, i da posle osvajanja titule u Indijan Velsu, ponovo spada u krug najužih favorita za trofej Soni Erikson Opena.

Francuskinja gotovo da nije imala nikakve šanse u ovom meču. Ana je odmah napravila brejk, a ubrzo i drugi, i lagano kontrolisala rezultat, rešivši prvi set u svoju korist za samo 20 minuta.

U drugom setu srpska igračica bila je malo darežljivija prema protivnici, dozvolivši joj da osvoji dva gema.

Zanimljivo je da druga igračica sveta i nekadašnja broj jedan Lindzi Devenport, koja sada zauzima 33. mesto na WTA listi, nikada nisu odigrale nijedan duel.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od 3,77 miliona dolara

(MONDO)