Nenad Zimonjić i Danijel Nestor do finala Mastersa u Rimu došli su kroz triler i na identičan način ostali bez trofeja u "Večnom gradu".

Prvi dubl sveta, braća Bob i Majk Brajan, u meču za titulu bio je za nijansu bolji od srpsko-kanadske kombinacije, tačno onoliko koliko su Ziki i Nestor bili bolji od Francuza Gaskea i Santoroa.

Pobednik četvrtog od devet turnira Masters serije odlučivan je u taj-brejku trećeg seta u kojem su Amerikanci slavili 10:8.

Prvi set Zimonjić i Nestor su dobili sa 6:3, a u drugi Brajani 6:4.

Zimonjiću, koji do sada ima 18 titula u karijeri, i Nestoru, koji se u paru sa srpskim teniserom trijumfovao samo prošle godine na turniru u Sankt Peterburgu, za poraz u finalu pripao je ček na 63.500 evra i 350 bodova.

Braća Brajan osvojila su 500 bodova i 111.000 evra.

Turnir u Rimu, na kojem je u pojedinačnoj konkurenciji pehar podigao Novak Djoković, igrao se za ukupan nagradni fond od 2.270.000 evra.

(MONDO)