Srpski teniser Dušan Vemić nije uspeo da se plasra u treće kolo kvalifikacija za Rolan Garos, posto je u drugom kolu izgubio od Brazilca Tijaga Alveša rezultatom 6:4, 6:7, 6:2.

Vemić je kao 155. igrač sveta bio postavljen za 31. nosioca u kvalifikacijama, ali je protiv 208. tenisera sa ATP liste odigrao dosta slabo i doživeo neočekivan poraz.

U drugom kolu kvalifikacija za Rolan Garos nastupio je i drugi predstavnik Srbije Ilija Bozoljac. On je posle pravog teniskog maratona, koji je trajao tri sata i 33 minuta, uspeo da eliminiše Argentinca Dijega Hartfilda, koji je kao 153. igrač sveta postavljen za 30. nosioca kvalifikacija.

Na kraju, rezultat je bio 2:1 za Bozoljca, po setovima 7:6, 6:7, 11:9! Do mesta u glavnom žrebu turnira, koji počinje u nedelju, 25. maja, Bozoljac mora da preskoči prvog nosioca kvalifikacija, Eduarda Švanka, takođe iz Argentine.

Novak Đoković, Janko Tipsarević, Boris Pašanski i Viktor Troicki direktno su se plasirali u glavni žreb Rolan Garosa. Parovi prvog kola biće određeni u petak, sa početkom u 11.30.

Turnir u Parizu igra se za ukupi nagradni fond od 15.575.960 evra.

(MONDO)