Tenis

Kecmanović krenuo jako, pa usporio: Uspešan start u Moskvi

Izvor mondo.rs

Miomir Kecmanović savladao malo poznatog Rusa Artema Dubrivnija posle dva seta, 6:1, 7:5.

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala turnira u Moskvi, pošto je pobedio domaćeg tenisera, 424. na svetskoj rang-listi, Artema Dubrivnija posle dva seta, 6:1, 7:5.

Kecmanović, 49. igrač sveta, pobedio je posle 72 minuta. On je lako osvojio prvi set napravivši tri brejka. U drugom setu Kecmanović je poveo sa 4:1, ali je posle toga njegov protivnik zaigrao bolje i preokrenuo na 5:4.

Srpski teniser je posle toga vezao tri gema, iskoristio je prvu meč loptu i plasirao se u osminu finala.

Osmi nosilac Kecmanović će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Francuza Žeremija Šardija i Čileanca Nikolaza Jarija.