Španija vodi 1:0: Bautista ipak prejak za Lajovića!

Nije počelo dobro finale za srpski tim... Na redu su Đoković i Nadal!

Finale ipak nije počelo dobro!

Srbija i Španija zaigrale su u nedelju ujutru meč za titulu premijernog ATP kupa, a naša ekipa nije dobro ušla u dan.

Dušan Lajović - Roberto Bautista Agut 5:7, 1:6

Novak Đoković moraće da pobedi Rafaela Nadala da bi odveo finale u duel dublova, jer je Bautista odigrao snažno, precizno i mirno protiv borbenog Ducija.

Lajović je u Australiji odigrao sjajnu nedelju, u prethodnim mečevima protiv Kanade i Rusije bio zaista dobar, ali protiv trenutno desetog tenisera na svetu nije mogao.

Bautista je šesti put savladao srpskog tenisera i doneo Špancima vođstvo u duelu koji je trajao sat i 38 minuta.

10:24

Bautista asom završava meč...

Impresivno je Španac odigrao drugi set i dobio je svih šest mečeva u Australiji.

Konačan rezultat je 7:5, 6:1 za njega.

10:21

Nije dobro, 1:5...

Agut je na korak od pobede...

Dan nakon što protivniku nije dozvolio nijedan "brejk", Lajović je izgubio i peti servis-gem, čime je Bautisa došao nadomak trijumfa.

10:09

Bautista se sada pita za sve - 0:4

Lajović je daleko od onog ritma iz sredine prvog seta. Ne pronalazi svoju igru ni na momente, pa meč sada ide ka sve neizbežnijem epilogu i vođstvu Španije...

9:59

Nije dobro počeo ni drugi set - 0:2

Bautista je ponovo počeo set "brejkom".

Španac je najpre osvojio gem na svoj servis (sa "nulom"), a onda je iskoristio prvu priliku da oduzme servis srpskom teniseru i da povede 2:0.

9:48

Nažalost, Bautista je osvojio prvi set

Lajoviću se "stegla ruka" u završnici prvog seta, a Španac je dovoljno iskusan i kvalitetan da to iskoristi i da povede 1:0 (7:5).

9:40

Nema predaje - 5:5!

Ponovo je Bautista poveo (5:4), Lajović je prvi put servirao za ostanak u setu. I ostao je!

Osvojivši sedmi poen u gemu, srpski teniser je uspeo da bar produži prvi set. Verovatno će trajati duže od sat vremena.

9:25

Borba traje!

Agut je imao brejk loptu, ali se Dušan odbranio.

I posle osmog odigranog gema rezultat je nerešen - 4:4!

9:20

Nerešeno!

Krećemo ispočetka!

Lajović se vratio iz teške pozicije, osvojio i drugi gem na svoj servis, pa izjednačio na 3:3.

Po svemu sudeći, ovo bi mogao da bude maratonski meč...

9:10

Bravo Dušane!

Pustio je ruku srpski teniser!

Najpre je osvojio svoj prvi gem pri rezultatu 0:3 (bez izgubljenog poena), a onda je "brejknuo" Aguta!

Sada je rezultat 2:3 u prvom setu!

8:59

Lajović je živnuo, ali Bautista vodi 3:0

U trećem gemu viđena je dosad najveća borba.

Agut je poveo 40:0, srpski teniser se vratio i izjednačio na 40:40, ali nije mogao više od toga.

Ipak, hrabri da se Dušan ipak trgnuo posle lošeg starta.

8:57

Nažalost, Španac je ostvario prvi brejk - 2:0

Bautista Agut oduzeo je servis Lajoviću već u drugom gemu prvog seta i uhvatio veliki zalet