UBEDLJIVO

HRABRA NINA DOBILA VELIKU ŠKOLU OD SERENE: Vilijams joj pokazala zašto napada grend slem titulu!

Počela je dobro, ali...

Odličan je rezultat napravila Nina Stojanović plasmanom u drugo kolo Australijan opena, ali tamo nije bilo realno da se ostvari neki većih uspeh.

Legendarna Serena Vilijams savladala je srpsku teniserku vrlo ubedljivo - 6:3, 6:0.

Osvajačica 23 grend slem trofeja savladala je Stojanovićevu dopustivši joj samo tri gema, mada je čitav meč delovao nešto izjednačenije nego što je konačno rezultat to prikazao.

Amerikanka je morala dosta da radi u skoro svakom svom servis gemu prvog seta, imala je Stojanovićeva često početnu prednost u tim gemovima, ali nije uspevala da osvoji servis rivalke.

Nina je ušla u meč bez straha, Serena nije bila na najboljem nivou u prvom setu, ali je uspela da "na iskustvo" stigne do brejka koji joj je doneo prvi set - 6:3.

U drugom setu je Stojanovićeva dopustila lake šanse za Serenu i od tada se Amerikanka više nije osvrtala - osvojila je svaki gem do kraja susreta i na kraju vrlo ubedljivo slavila.

Serena Vilijams će u trećem kolu Australijan opena igrati protiv Anastasije Potapove iz Rusije.