Tenis

NADAL JE GUBIO 3:5 - I TU JE BIO KRAJ: Razbesneo je Rafu, odbranio je niz koji GODINAMA traje!

Autor Mladen Šolak

"Kralj šljake" pokazao snagu i u osmini finala!

Rafael Nadal došao je na korak do potencijalnog duela protiv Novaka Đokovića u polufinalu Rolan Garosa!

Španski as u osmini finala pobedio je Janik Sinera, u meču u kojem je izazivač bolje počeo i konkretno zapretio Rafi. Međutim, kada je poveo 5:3 u prvom setu probudio je "zver" u braniocu titule.

Rafael Nadal- Janik Siner 7:5, 6:3, 6:0

Kao što rezultat govori, sve je bilo gotovo posle prvog setra, jer je Italijan propustio šansu iako je imao dva brejka. Nadal je produžio niz osvojenih setova na čak 35 u seriji. Poslednji put izgubio je set u finalu protiv Dominika Tima 2019. godine.

Toliko je Nadal moćan kada igra u Parizu!

Sledeći Nadalov rival biće Argentinac Dijego Švarcman, 10. nosilac. Ako ne bude senzacije u tom meču, Nadal će u polufinalu čekati pobednika duela Novaka Đokovića i Matea Beretinija.