PORAZ! SRBIN POVEO, PA ZAVRŠIO OLIMPIJSKE IGRE: Kecmanović osvojio set, ali ne ide na Novakovog najvećeg rivala!

Srpski teniser nije uspeo da se plasira u treće kolo Olimpijskih igara.

Miomir Kecmanović

Mladi Miomir Kecmanović završio je učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju. Od njega je u drugom kolu turnira bolji bio Francuz Ugo Umber, koji je napravio preokret i stigao do pobede - 2:1 (4:6, 7:6, 7:5).

Kecmanović je odlično otvorio susret protiv francuskog tenisera i najavio da bi upravo on mogao da bude naredna prepreka Stefanosu Cicipasu, najvećem favoritu da se domogne finala iz ''donje'' polovine žreba. Ipak, njihov meč u trećoj rundi se neće desiti.

Od uvodne faze drugog seta, kada je Miomir imao rezultatsku i psihičku prednost, Umber je zaigrao bolje. Težak i veoma neizvestan meč rešio je u svoju korist tako što je Kecmanovićem otpor lomio retko, ali u ključnim delovima susreta, prvo u taj-brejku drugog, a zatim završnici trećeg seta.

Čak i u poslednjem delu igre je mladi Srbin imao priliku da se vrati u ovaj susret, ali je nažalost završio takmičenje na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srbija ima Novaka Đokovića kao predstavnika u singl konkurenciji, a najbolji teniser planete i Nina Stojanović igraće i miks dubl u Japanu.

11:43

Kraj - 5:7!

Francuski teniser Ugo Umber uspeo je da završi meč u gemu u kom je servirao. I pored osvojenog prvog seta, a zatim i dobrog početka drugog seta, mladi srpski tenise rje popustio i dozvolio preokret.

Umber će u narednom kolu igrati protiv Stefanosa Cicipasa, koji je veliki Đokovićev protivnik za zlatnu medalju.

11:37

BREJK - 5:6!

Popustio je servis Miomira Kecmanovića kada to nije trebalo da se dogodi. Prvo je Francuz izjednačio na 5:5, a zatim napravio brejk koji bi mogao da mu donese pobedu i odlazak na megdan Stefanosu Cicipasu.

11:28

Čuvaju se servisi - 5:4!

Obojica su veoma sigurni kada treba da se odbrani servis. Ipak, Miomir Kecmanović ima malu psihičku prednost jer će u narednom gemu njegov rival Ugo Umber servirati za ostanak u meču.

11:22

Vodi Kecmanović - 4:3!

Bilo je problema u ovom gemu, imao je jednu polupriliku za brejk Ugo Umber, ali se Miomir Kecmanović vratio u meč. Sačuvao je svoj servis i sada će izvršiti pritisak na Francuza.

11:17

Ista meta, isto odstojanje - 3:3!

Odigrana su još dva gema u trećem setu, a nismo videli brejk. Deluje da ćemo gledati neizvesnu završnicu na ovom okršaju.

11:07

Izvukao se Umber - 2:2

Bilo je 15:30 za Kecmanovića, ali onda tri uzastopna i odlična poena za Francuza i opet je nerešeno.

11:01

Opet siguran - 2:1 Kecmanović

Umber je uzeo svoj servis gem, a onda Kecmanović sjajnim servisima stiže do novog vođstva u trećem setu.

10:57

Dobar početak - 1:0 Kecmanović

I dalje Umber nije imao nijednu jedinu brejk loptu na ovom meču. Kecmanović stiže do vođstva na startu odlučujućeg seta.

10:49

UH! IZJEDNAČENJE, UMBER 7:6!

Nije uspeo Miomir Kecmanović da ostane miran, Ugo Umber je uspeo da osvoji taj-brejk 7:5 i time izbori treći set!

10:44

Promena strana - 2:4 u taj-brejku

Loše je počelo po Kecmanovića, vodio je Umber 4:0, ali je jedan od dva mini-brejka Srbin uspeo da vrati i sada je dosta bliži Francuzu.

10:40

Gledamo taj-brejk - 6:6!

Dobar gem Srbina, sada da dovrši meč ida se izbegne treći set!

10:36

Umber stiže do vođstva - 5:6

Ponovo će Kecmanović servirati za ostanak u drugom setu.

10:33

Bravo Kecmane - 5:5

Pretio je Umber, bilo je i "đus", ali uspeo je mladi srpski teniser da osvoji gem. Sad je pritisak na Francuzu.

10:26

Ne da se Umber - 4:5

Uspeo je Srbin da izjednači na 4:4, a onda Francuz bez mnogo muka stiže do gema u kojem nije smeo da pretrpi brejk. Sada će Kecmanović servirati za ostanak u drugom setu.

10:21

Nastavlja se serija bez brejk - 3:4

Kecmanović osvaja lako svoj gem, Umber je u nezgodnoj poziciji na svom servisu na 30:30, ali uspeva da sve reši. Još uvek bez većih uzbuđenja u drugom setu.

Izvor: Profimedia

10:12

Bila je šansa, ali... 2:3

Kecmanović je mogao u ovom gemu i do brejk lopte, ali Umber se izvukao i stiže do vođstva u drugom setu.

10:07

Sigurni gemovi - 2:2

Ponovo Umber osvaja svoj gem, a onda Kecmanović na svoj servis igra vrlo sigurno. Dobro funkcioniše servis i odmah je sve mnogo lakše.

10:00

Kecmanović imao brejk loptu - 1:1

Prvi gem u drugom setu je doneo brejk loptu za Srbina, ali je nije iskoristio. Umber se izvukao, a potom Kecmanović uzima i svoj gem za izjednačenje.

9:48

MA TAKO JE - 6:4 KECMANOVIĆ!

Prvi set uzima Miomir Kecmanović! Gem "s nulom", odličan je za sada Srbin protiv Umbera!

9:45

Umber smanjuje na 5:4

Samo jedan izgubljen poen Francuza u ovom servis gemu, sada Kecmanović servira za osvajanje prvog seta.

9:42

Sigurna potvrda brejka - 5:3

Odličan gem za Kecmanovića. Stigao je lako do 40:0, potom izgubio jedan poen, ali onda potvrđuje brejk. Još jedan gem do osvajanja seta.

9:38

Evo brejka - 4:3 Kecmanović!

Ulazimo u finiš prvog seta, a Miomir koristi prvu od dve moguće brejk lopte i serviraće za prvu osetnu prednost!

9:34

Drže se serveri - 3:3

I dalje bez previše prilika za igrače koji uzvraćaju servise, i Srbin i Francuz su sigurni u svojim gemovima.

9:27

Bravo Miomire - 2:2

Bez izgubljenog poena, dobar servis gem za Kecmanovića. Obojica dobro igraju na svoj servis.

9:24

Umber ne dozvoljava problem - 2:1

Bilo je 40:0, Kecmanović je osvojio dva poena, ali nije uspeo da stigne do izjednačenja.

9:21

Razmena gemova - 1:1

Umber je bio vrlo siguran u svom prvom servis gemu, a onda je istom merom uzvratio i Kecmanović.

9:17

POČEO JE MEČ

Ugo Umber prvi servira, a pobednik meča ide na Stefanosa Cicipasa u 3. kolu, jednog od igrača koji "puca" na medalju.

9:00

Ispao Karacev!

Meču Kecmanovića i Umbera je prethodio susret Žeremija Šardija i Aslana Karaceva, a ruski teniser je izgubio nakon vođstva 1:0 u setovima.

To je još jedno iznenađenje na olimpijskom turniru. Ispadanjem Karaceva je i oslobođen teren na kojem ćemo uskoro videti Kecmanovića.

8:45

Dobrodošli u MONDO Live

Budite i ovog jutra uz MONDO, pratićemo uživo dešavanja na meču 2. kola olimpijskog teniskog turnira između Miomira Kecmanovića i Uga Umbera.