STRAŠNI NOVAK! IZGUBIO SET PA POKAZAO SVU MOĆ: Đoković surovo do polufinala - još 2 pobede do ISTORIJSKE 2021!

Novak Đoković se pobedom protiv Matea Beretinija plasirao u polufinale US opena!

Novak Đoković je u polufinalu US opena i samo još dve pobede ga dele od kalendarskog grend slema!

Mateo Beretini je savladan 3:1 i to ponovo nakon što je izgubio prvi set - 5:7, 6:2, 6:2, 6:3!

Đoković je u četvrtfinalu poslednjeg grend slema u sezoni pokazao zašto je tako dominantan u 2021. godini na najvećim turnirima. Izgubio je prvi set, i to onaj u kojem je imao svoje šanse, ali ga to ni za pedalj nije poremetilo.

Naprotiv! Đoković je ostao smiren i potom bio u stanju da odigra najbolji tenis na US openu ove godine - odigrao je tri fantastična seta u kojima gotovo da uopšte nije grešio i Italijan uopšte nije izgledao kao šesti nosilac na ovom turniru.

Novak mu to nije dozvolio, nastavio je da ga "melje" kako je vreme odmicalo i tako se plasirao među četiri najbolja igrača u Njujorku. U polufinalu ga sada čeka igrač u najboljoj formi na ATP turu - Saša Zverev.

Nemac ga je pobedio u polufinalu Olimpijskih igara nakon što je Đoković imao set i brejk prednosti i naneo mu jedan od najtežih poraza u karijeri. Zverev je u seriji od 16 pobeda i Đoković će morati da pokaže najbolju igru ako misli da stigne do četvrtog grend slema finala u 2021.

A onda bi mogao da usledi i konačni napad na kalendarski slem!

6:31

GOTOVO! ĐOKOVIĆ JE U POLUFINALU - 3:1!

Jeste izgubio prvi set, ali tada se Novak samo naljutio! Đoković je savladao Matea Beretinija 5:7, 6:2, 6:2, 6:3 i tako stigao do 26. pobede u 26. meču na grend slemovima u 2021. godini!

Nalazi se na samo dve pobede od kalendarskog grend slema, uspeha koji nije viđen 52 godine i koji nikada niko nije ostvario na tri različite podloge!

6:25

IDEMO - 5:2 Đoković

Razmena gemova na obe strane u kojima nijedan server nije dopustio rivalu da izme poen. To odgovara Novaku, sad je blizu cilja posle 3 sata i 20 minuta igre.

6:20

Urlik Novaka za 4:1!

Jedan strašan poen su odigrali u ovom gemu, posle kojeg je Đokoivć imao svašta da poruči publici - na srpskom, naravno.

Odličan gem, nekoliko teških poena i sada je Novak na dva gema od pobede.

Izvor: Eurosport printscreen

6:15

Upisao se Beretini - 3:1

Eto konačno i šesti nosilac da uzme neki gem, i dalje ih ima manje u drugom, trećem i četvrtom setu nego u onom prvom.

6:09

Surov je Novak - 3:0!

Prošla je ponoć u Njujorku, a izgleda da je prošao i "voz" za Beretinija da makar nešto dodatno uradi u ovom meču posle osvajanja prvog seta.

Novakov 15. gem od poslednjih 19 je upravo osvojen i to je ubedljiva prednost i u četvrtom setu.

6:05

Ma savršeno - BREJK Đokovića 2:0!

Prosto je neverovatno kako drži fokus Đoković i igra na perfektnom nivou već više od dva seta. Igra brutalno i Beretini nema rešenja!

6:00

Siguran start četvrtog seta - 1:0 Đoković

Dobar servis gem nakon što je na kratko otišao u toalet između dva seta. Održao je koncentraciju i vodi na startu četvrtog seta.

5:55

Neiznuđene greške Đokovića

• Prvi set - 17 grešaka
  • Drugi set - 3 greške
  • Treći set  - 3 greške

Neverovatno je kako je Đoković bez ikakvih problema smanjio s greškama i postao daleko stabilniji nakon gubitka prvog seta.

5:50

IDEMO! ĐOKOVIĆ PREOKREĆE, TREĆI SET 6:2!

Neverovatan je Novak Đoković! Izgubio je prvi set, ali to ga nimalo nije poremetilo, čak ga je nateralo da zaigra skoro perfektno. Podigao je nivo igre, Beretini to i dalje ne uspeva da isprati i sa dva brejka prednosti osvaja i treći set.

Sada je na set od polufinala! Nije trebalo Beretini da ljuti Đokovića...

5:46

Bravo Novače - 5:2!

Izvukao se Novak! Bilo je 0:30, Beretini je stigao i do prve brejk lopte od finiša prvog seta, ali je Đoković sve posle toga uspeo da odradi mudro i pametno.

Drži prednost Đoković

5:38

Iščupao se Beretini - 4:2

Stiže Beretini do tek četvrtog gema otkako je osvojio prvi set, ali i u ovom je morao da spasava brejk loptu. Na kraju ga je izvukao servis, pošto je u razmenama Đoković potpuno čudesan!

Imao je Novak 13. brejk loptu u meču i to dovoljno govori koliko se Italijan muči u svojim gemovima.

5:27

Pleše Novak - 4:1

Siguran je Đoković u još jednom gemu na svom servisu. Stigao je do 40:0, Italijan pogađa jednu liniju da to smanji, ali već u sledećem Novak stiže do nove prednosti od tri gema razlike. Samo tri gema je izgubio od 13 otkako je izgubio prvi set.

5:24

Zamalo novi brejk - 3:1

Đoković je stigao do 30:40, ali se izvukao Italijan dobrim servisima.

U međuvremenu je između setova zatvoren krov na "Artur Eš" stadionu, da vidimo kome će to više odgovarati.

5:16

Ma ovo je perfektno - 3:0 Đoković

Igra sada Novak izvanredno, Italijan greši i to je novi siguran gem, bez imalo nervoze - s nulom!

5:12

EVO NOVOG BREJKA - 2:0 ĐOKOVIĆ

Ma tako je Novače! Odmah je stigao do 0:40 na servis Italijana koji od osvajanja prvog seta deluje da ne može da parira Đokoviću. Spasio jeste jednu, ali ne i drugu brejk loptu i Novak već ima prednost u trećem setu!

5:08

Đoković dobro počinje treći set - 1:0

Siguran gem za Novaka i na startu trećeg seta. Jasno je podigao nivo igre i sa jednim izgubljenim poenom stiže do vođstva u svom servis gemu. Evo statistike drugog seta, samo tri neiznuđene greške Novaka, to sve govori, a tu je i odlična igra na drugi servis Italijana:

5:05

EVO GA! DRUGI SET OSVAJA ĐOKOVIĆ 6:2!

Pustio je Novak ruku, odigrao je sjajan gem i sa duplim brejkom stiže do 1:1 u setovima! Perfektan set za Đokovića, samo neka tako nastavi!

5:00

Drži Novak prednost - 5:2!

Tako treba, mada je moglo da bude ovo već i gotovo imajući u vidu da je imao pet brejk lopti pri rezultatu 4:1. Ali dobro, podigao je nivo igre Đoković.

4:50

EVO BREJKA - 4:1 ĐOKOVIĆ

Ma sjajno! Stigao je Novak konačno do brejka, koristi prvu brejk loptu u drugom setu, a onda u narednom servis gemu je siguran i bez izgubljenog poena stiže do prednosti.

4:30

Po jedan gem na obe strane - 2:1

Miran početak drugog seta, čuvaju servise i Srbin i Italijan.

4:20

Siguran start Novaka - 1:0

Osvaja gem s nulom!

4:05

PRVI SET OSVAJA BERETINI 5:7!

Italijan je siguran i ponovo osvaja prvi set u duelu protiv Đokovića! Novak će morati da pravi preokret!

3:59

Ovo nije dobrio - BREJK 5:6!

Beretini pravi brejk! Uspeo je da stigne do vođstva 6:5 i serviraće za prvi set.

3:49

Novak na gem od seta - 5:4

Po jedan gem na obe strane bez mnogo halabuke i ponovo Novak ima prednost.

3:43

Drži Novak servis - 4:3

Đoković je spasio dve brejk lopte, uspeva da održi svoj gem i vodi 4:3.

3:38

Beretini se izvukao - 3:3

Spasio je brejk loptu Italijan u najdužem gemu do sada.

3:30

Dugi gemovi - 3:2

Po jedan maratonski gem na obe strane. Beretini dobija svoj servis gem, a Novak svoj - 3:2.

3:18

Lako do 2:1

Đoković osvaja gem s nulom, baš kako treba.

3:14

Beretini - 1:1

Lak gem za Beretinija iako je bilo 0:30.

3:11

Odmah dugačak gem - 1:0

Odmah na startu maratonski gem, ali Đoković uspeva da spasi brejk loptu i stigne do vođstva - 1:0.