DRAMA TRAJALA SKORO TRI SATA, NOVAK DOBIO NEZGODNOG RIVALA: Dva puta ga je mučio, a pamti ga i sa Vimbldona!

Autor Nikola Lalović

Ove sezone su već igrali i Novak ga je tada dobio.

Izvor: Profimedia

Novak Đoković je posle velike drame i skoro tri sata tenisa saznao svog prvog rivala po povratku na teniski teren.

On će se u drugom kolu Pariza sastati sa Mađarem Martonom Fučovičem koji je uspeo da izbaci favorizovanog Fabija Fonjinija posle dva sata i 44 minuta borbe.

Dobio je Mađar prvi set 6:1, a onda je uspeo da odmah oduzme servis svom protivniku na startu drugog seta. Ipak nije ovaj meč mogao tako lako da se završi, pa je Fonjini odmah izjednačio. Još jednom je Fučovič uspeo da uzme brejk, ali se Italijan vratio i izjednačio na 1:1 u setovima posle taj-brejka.

Taj-brejk smo gledali i u trećem setu. Tu su takođe rivali jedan drugom po dva puta uzimali servis i na kraju je Mađar bio bolji.

Fučoviča pamtimo zbog tri meča sa Novakom koje je redom izgubio. Prvo su igrali 2018. godine na US Openu kada je Novak izgubio jedan set u prvom kolu, ali na kraju dobio meč.

Potom je u Dohi sledeće godine opet bilo problema pošto je Fučovič uzeo prvi set, ali je Đoković uspeo da preokrene. Poslednji duel imali su na ovogodišnjem Vimbldonu kada je Novak u četvrtfinalu dobio sa 3:0.