IPAK SLAVIO

IZGUBIO OD ĐOKOVIĆA, PA SE OPET PREZNOJAVAO: Rus hoće da odbrani trofej - preokret za početak Završnog mastersa!

Danil Medvedev je morao težim putem da savlada Huberta Hurkača.

Završni masters u Torinu je počeo, a osvajač US opena je posle izgubljenog seta uspeo da ostvari pobedu.

Danil Medvedev je u premijernom meču turnira koji se prvi put odigrava u gradu na severu Italije savladao Huberta Hurkača - 2:1.

Po setovima je bilo 6:7, 6:3, 6:4, nakon što drugi teniser sveta nije uspeo da u neizvesnom prvom setu zadrži "mirnu ruku" protiv odličnog Poljaka.

Susret dvojice odličnih servera ipak je pripao favoritu, pošto je Medvedev u prvom meču nakon poraza od Novaka Đokovića u finalu mastersa u Parizu, uspeo da podigne nivo igre, nametne svoj ritam i upiše pobedu u Crvenoj grupi.

Medvedev je posle izgubljenog uvodnog seta odmah pravio brejkove na početku drugog i trećeg i tako "lomio" rivala. Ovime je Rus uspešno započeo odbranu trofeja osvojenog prošle godine, a u istoj grupi će od 21.00 igrati Aleksander Zverev i Mateo Beretini.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković napad na trofej u Torinu započinje u ponedeljak od 14.00 protiv Kaspera Ruda, dok će u večernjem terminu igrati Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov.