Tenis

NOVAK BEZ ŠANSE U AMERICI - ODMAH JE IZGUBIO: Đoković i Čačić izdržali sat vremena u Sinsinatiju

Novak Đoković završio je učešće na Mastersu u dubl-konkurenciji.

Novak Đoković izgubio je u meču dublova u Sinsinatiju. On je u prvom meču u SAD posle dve godine doživeo poraz sa Nikolom Čačićem, a protiv britansko-novozelandskog para, Mari - Venus. Po setovima, srpski dubl izgubio je 4:6, 3:6 i na terenu je proveo malo više od sata.

Novak i Nikola su ispustili prilike u prvom setu, kada nisu iskoristili nijednu od tri brejk-lopte u trećem i sedmom gemu. Protivnici su sačekali svoju šansu u desetom gemu i iskoristili je, da osvoje gem na servis naših igrača, a ujedno i set. U drugom setu bilo je manje drame, pa je Nole imao kratku priliku da oseti teren posle pauze duže od mesec dana.

Već od srede, on će ponovo na beton u Ohaju, ali u singl konkurenciji, u kojoj ga čeka pakleno težak posao, s obzirom na jak žreb. Očekivano, u sredu će igrati protiv Alehandra Davidovič Fokine, koji je u prvom kolu pobedio Tomasa Martina Ečeveriju, 6:3, 6:3.