NOVAK POKAZAO KAKO IGRA NAJBOLJI NA SVETU! Mučio se, gubio, a onda održao čas tenisa u Ženevi!

Novak Đoković savladao je Janika Hanfmana u drugom kolu turnira u Ženevi.

Izvor: Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

Novak Đoković pobedio je na startu turnira u Ženevi. Po prvi put u karijeri igrao je protiv Janika Hanfmana i opravdao je ulogu favorita (6:3, 6:3). Meč je trajao mnogo duže nego što se očekivalo, jer je prekinut usred prvog seta zbog pljuska.

Nastavljen je posle nešto duže pauze, Novak je osvojio set, a onda je pao i na semaforu je stajalo 3:0 za Nemca. Tek tada se srpski igrač "probudio", osvojio šest gemova u nizu i prošao u četvrtfinale takmičenja gde ga čeka bolji iz meča Talon Grikspor - Denis Šapovalov.

Po završetku meča je Đoković dobio i rođendansku tortu, ceo stadion mu je pevao i pesmicu, pošto danas slavi 37. rođendan.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:10

ROĐENDANSKO SLAVLJE

Po završetku susreta Novak je dobio na poklon rođendansku tortu i ceo stadion mu je pevao rođendansku pesmicu.

Izvor: Twitter/@TennisTV

20:50

6:3 - POBEDA

Đoković je završio posao, gubio je sa 3:0 u drugom setu, a onda je osvojio šest gemova u nizu i završio set i meč - 6:3, 6:3!

20:47

5:3 - JOŠ JEDAN GEM

Osvaja Novak gem na svoj servis i dolazi na korak do pobede - 5:3!

20:43

4:3 - BREJK NOVAKA!

Ovo je pravi Novak, brejk zaostatak je nadoknadio i od 0:3 je došao do vođstva - 4:3!

20:39

3:3 - NEREŠENO JE!

Vratio se Novak od 0:3 i izjednačio u drugom setu - 3:3!

20:33

2:3 - BREJK NOVAKA

Novak je vratio brekj! Uspeo je da uzvrati, sjajan drop-šot doneo mu je brejk loptu i to je iskoristio - 2:3!

20:29

1:3 - ŠTA JE SA NOVAKOM?

Novak je uspeo da osvoji prvi gem u drugom setu - 1:3. Spasao je brejk loptu. U pauzi između dva gema je ponovo delovalo da nema motivaciju i da mu se ne igra... Samo je sedeo pored svoje stolice.

20:23

0:3 - POTVRDA BREJKA

Hanfman je odservirao fantastično, bez šanse za Đokovića, brejk je potvrđen - 0:3!

20:21

0:2 - BREJK HANFMANA

Muči se Novak dosta sa kretanjem, to se vidi. Žali se na podlogu, ne odgovara mu nikako, a Janik je imao tri nove brejk lopte, ukupno 10 u dosadašnjem toku meča i tu 10. je iskoristio za brejk - 0:2!

20:15

0:1 - GEM ZA NEMCA

Drugi set počeo je setom Nemca, Novak je od 40:0 došao do 40:30, ali bez brejk lopte. Gem za Hanfmana - 0:1.

20:10

6:3 - PETA BREJK LOPTA I SET

Novak je spasao i petu brejk loptu i konačno završio prvi set posle prekida i haosa koji je nastao zbog pljuska - 6:3!

20:03

IGRAČI SE ZAGREVAJU

Igrači su se vratili na teren i opet se zagrevaiju. U momentu prekida Novak je vodio sa 5:3 i bilo je 40:40 pošto je spasoa četiri brejk lopte. Dva poena dele ga od osvajanja seta.

19:30

NEMA TENISA DO 20 ČASOVA

Organizatori su saopštili da meč sigurno neće početi pre 20 časova.

19:04

IGRAČI SU NAPUSTILI TEREN!

Igrači su napustili teren. Sudija je porazgovarao sa organizatorima i pokazao igračima da odu u svlačionicu. Kiša je počela da pada sve jače, a čak su i navijači otišli sa tribina.

19:03

SUDIJA PROVERIO TEREN

Novak je prišao sudiji Kapistoliju, on je izašao, proverio teren i pokazao igračima da sednu na stolice.

19:02

5:3 - PREKID

Suočavao se Novak i sa četiri brejk lopte, ali je uspeo da se izvuče i da spasi sve četiri šanse za Hanfmana i onda je počeo pljusak. Meč je prekinut, rezultat je 40:40 u devetom gemu!

18:49

5:3 - JOŠ TRAJE SET

Nije Novak dobio set loptu na servis Janika, igraće se još u prvom setu - 5:3.

18:44

5:2 - IZVUKAO SE

Novak se izvukao, spasao je dve uzastopne brejk lopte, uspeo da pronađe dobar servis i da dođe na korak od osvajanja seta - 5:2!

18:38

4:2 - KONAČNO BREJK!

Čim je stao prvi servis Nemca, Novak je došao do šansi za brejk, tri uzastopne. Dve nije iskoristio, treću jeste - 4:2!

18:33

3:2 - NEMA PROBLEMA KOD NOVAKA

Nema nikakvih problema, još jedan brz gem za Novaka - 3:2.

18:29

2:2 - DRŽI SE NEMAC

Još jedan dobar servis gem za Hanfmana - 2:2.

18:25

2:1 - EKSPRESAN GEM

Još jedan brz i ekspresan gem za Đokovića na svoj servis - 2:1.

18:23

1:1 - NAPADI NOVAKA, BEZ BREJKA

Napao je Novak, krenuo je dosta agresivno, nije došao do brejk šanse na startu meča - 1:1.

18:19

1:0 - SIGURAN GEM

Rutinski, bez izgubljenog poena Đoković uzima prvi gem - 1:0!

18:10

NOVAK NA TERENU

Đoković je izašao na teren, dočekan je aplauzima i ovacijama.

17:57

RUD KONAČNO ZAVRŠIO

Kasper Rud opravda oje ulogu favorita i posle izgubljenog prvog seta dobio je naredna dva protiv Sebastijana Ofnera - 4:6, 6:2, 6:2. Sledeći je na terenu Novak.

17:30

ŠAPOVALOV ILI GRIKSPOR

Pobednika duela Đoković - Hanfman u četvrtfinalu čeka bolji iz duela Grikspor - Šapovalov.

17:18

POČETAK MEČA ĆE DA KASNI

Početak meča između Novaka i Hanfmana će sigurno da kasni. Prema prvobitnom rasporedu duel je trebalo da počne u 18 sati, ali su se prethodni mečevi odužili. Tejlor Fric je izgubio od sunarodnika Aleksa Mikelsena posle tri seta, dok je Kasper Rud izgubio prvi set od Sebastijana Ofnera, osvojio je zatim drugi, tako da će i tamo da se igra odlučujui set.