Tenis

MIŠA DOMINIRAO, PA STAO NA ROLAN GAROSU: Sad ga čeka nekadašnji broj jedan!

Bravo Mišo, nek se spremi sada i Danil Medvedev!

Izvor: EPA-EFE/DANIEL GONZALEZ

Dva i po sata je igrao tenis Miomir Kecmanović, ali je prošao u drugo kolo! Pobedio je kvalifikanta iz Brazila Tijaga Monteira 6:2, 6:1, 4:6, 7:5 i tako zakazao meč drugog kola sa pobednikom duela Danila Medvedeva i Dominika Kepfera.

Surovo je dominirao Miomir u prva dva seta, uzeo je po dva brejka i delovalo je da će rutinski do potencijalnog duela sa nekadašnjim brojem jedan. Kada je uzeo servis Motneiru u trećem setu bili smo spremni za kraj, ali onda se vratio Brazilac, uzeo set i produžio meč.

U četvrtom setu smo morali da čekamo 11. gem za prolazak u drugu rudnu. A sada možda Mišu čeka najveći duel karijere i šansu da protiv Medvefdeva koji je znao da se muči na šljaci dođe do velikog rezultata.